Czarne chmury nad Kierwińskim. "Jest pozamiatany"

329

– Donald Tusk chce pozbawić Marcina Kierwińskiego kolejnej funkcji, szefa warszawskiej PO – informuje w poniedziałkowym wydaniu "Wprost". Polityka miałaby zastąpić Aleksandra Gajewska. Skąd taka decyzja?

Czarne chmury nad Kierwińskim. "Jest pozamiatany"
Kierwiński ma stracić kolejną funkcję (Agencja Wyborcza.pl, Dawid Żuchowicz)

Minęły niespełna dwa tygodnie, odkąd dowiedzieliśmy się, że Marcin Kierwiński, dotychczasowy szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, złożył dymisję na ręce premiera Donalda Tuska. Tymczasem okazuje się, że jeden z czołowych polityków PO prawdopodobnie zostanie pozbawiony kolejnej funkcji.

Jak dowiadujemy się z poniedziałkowego wydania "Wprost", Marcin Kierwiński, zdaniem rozmówców tygodnika, już niebawem przestanie pełnić funkcję sekretarza generalnego i szefa warszawskiej Platformy.

Według informatora tygodnika, premier Donald Tusk uważa, że pozycja Kierwińskiego za bardzo urosła w partii, a także - że polityk nie radził sobie na funkcji szefa MSWiA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na Marywilskiej 44 roi się od służb. Nagraliśmy pogorzelisko z bliska
Kierwiński jest pozamiatany. Człowieka już nie ma w polskiej polityce – przekonuje informator "Wprost".

Jak dodaje, to premier wymusił na Kierwińskim decyzję o starcie do europarlamentu.

Kierwińskiego ma zastąpić Aleksandra Gajewska

"Wprost" twierdzi, że Donald Tusk wybrał już osobę, która miałaby zastąpić dotychczasowego szefa warszawskiej PO. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceministrze rodziny, pracy i polityki społecznej.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Gajewska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Koalicji Obywatelskiej. W Sejmie zasiada już drugą kadencję. Była działaczką Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" i Platformy Obywatelskiej, została również wybrana na wiceprzewodniczącą PO w Warszawie.

W przeszłości pracowała przy kampanii prezydenckiej Bornisława Komorowskiego. Właśnie wtedy zdecydowała, że chce się zająć polityką na szczeblu ogólnopolskim.

Przypomnijmy: na początku maja sieć obiegło nagranie z nietypowego wystąpienia szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego na Dniu Strażaka. Pojawiły się wówczas sugestie, że polityk mógł być pod wpływem alkoholu. Kierwiński, by udowodnić swoją trzeźwość, poddał się badaniu alkomatem, a zdjęcie wydruku z badania zamieścił w sieci.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić