o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Doniósł policji na wiernych. Brutalna zemsta parafian z Podkarpacia

1105
Podziel się

Uczestnicy mszy w kościele z Czudcu (woj. podkarpackie) złamali obostrzenia. Świadek zdarzenia zgłosił incydent na policję. Wierni nie pozostali mu dłużni.

Doniósł policji na wiernych. Brutalna zemsta parafian z Podkarpacia
Kościół św. trójcy w Czudcu. (Google Maps)
bEEztsoR

W związku z szalejącą epidemią koronawirusa panują obostrzenia sanitarne w miejscach, gdzie dochodzić może do większych skupisk ludzi. Choć COVID-19 problemem jest już od roku, niektórzy wciąż nie mogą przyzwyczaić się do panujących zasad.

Wierni podczas mszy w kościele w Czudcu (woj. podkarpackie) złamali obowiązujące zasady. Zgodnie z rozporządzeniem, na 15 mkw w kościele przebywać może jedna osoba. Świadek zauważył, że podczas nabożeństwa w budynku znajduje się więcej osób. Zadzwonił więc na policję.

bEEztsoT

Jednak wierni długo nie pozostali dłużni. Portal Nowiny24.pl podaje, że w mieście pojawiły się obraźliwe plakaty z wizerunkiem mężczyzny, który złożył zgłoszenie. Miał również paść ofiarą gróźb. Jak podaje portal, mężczyzna usłyszał, że jeśli jeszcze raz zgłosi wiernych na policję, grożący "upie****i mu łeb".

Przedstawiciele parafii również zabrali głos w sprawie. Duchowni zachęcili, by modlić się za tych, którzy "utrudniają dostęp do świątyni".

Przypominamy o wymaganiach sanitarnych, które obowiązują w naszej świątyni, są wypisane na drzwiach wejściowych. Sami musimy się dyscyplinować i przestrzegać zasad. W dalszym ciągu są zgłoszenia, dlatego módlmy się o nawrócenie i uzdrowienie tych, którzy utrudniają nam dostęp do świątyni - tak miało brzmieć ogłoszenie parafialne z 21 lutego.
bEEztsoZ

Okazuje się, że nie była to pierwsza i jedyna taka interwencja policji. Podkomisarz Piotr Niemiec, rzecznik KPP w Strzyżowie poinformował, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy, policja na mszę wzywana była aż 8 razy. Mężczyzna, którego zastraszyli parafianie znów udał się na policję. Tym razem problemem były groźby, które są karalne i kwestia plakatów, których twórcy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Podlasie ma swój wariant wirusa. "Widać trasy Polaków"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEztspu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1105)
Gdzie jest p...
7 miesięcy temu
a dlaczego za wyzywanie bliźniego nie zrobią Porządku z Lochą
Stary mocher
7 miesięcy temu
To znaczy że on też tam był... też mu się należy mandat
Obywatelka
7 miesięcy temu
Codziennie setki zgonów a ludzie są obrażeni, że muszą przestrzegać przepisów sanitarnych! Odważny ksiądz, chce brać na swoje sumienie zdrowie i życie parafian.
bEEztspv
Szeryf z USA
7 miesięcy temu
Szpicel jak Bolek.. Obłęd jest po to aby ludzie dali sobie wszczepić znak bestii. Powoli zmuszą wszystkich do wielu szczepień, Nie pozwalając tym nie zaszczepionym latać, pracować czy chodzić na zakupy. Ogładałem reżimowe media w Polin i cały czas wałkują strach. Oczywiście nie skończy się na jednej szczepionce, Tak będa igrać zogłupionym społeczeństwem, że wiekszość przyjmnie znak besti...
Zbuntowany
7 miesięcy temu
Niech się zarażają, chorują i umierają. To te roczniki są najbardziej zagrożone. Zmniejszy się presja społeczna na młodsze pokolenia. Głupich nie sieją sami się rodzą.
Przemo
7 miesięcy temu
Jak to obwieścił wieszcz narodu Polskiego, "kazdy kto podnosi rękę na kościół, podnosi rękę na Polskę!" Ktoś wierzy w to, że tym co grożą donosicielowi, coś się stanie ?
LUCKY
7 miesięcy temu
Dno i ciemnogrod 'katolicy' w niedizle krzyzem przed ołtarzem a tu pokazuja swoje prawdziwe oblicze. Niestety ale wszyscy Ci katole to reprezentuja nic wiecej jak obłuda, zawiść itp.....Przykre jednym słowem
Piotr
7 miesięcy temu
Jak mawiają Protestanci - Boże broń przed Katolikiem
fred
7 miesięcy temu
normalne - "KATOLICY". KATOLICY to tacy dziwni wierni: nigdy nie czytali Pisma Świętego, tak naprawdę wcale w Boga nie wierzą, wierzą w to co mówi ksiądz i to ksiądz jest ich bogiem. Większość tej grupy to również wielcy patrioci, którzy nie mają pojęcia o np historii Polski - mało którą datę potrafią podać, może poza bitwą pod Grunwaldem, ale już Wiedeń?, Kircholm?, Cecora?, Kłuszyn?, Chocim?, powstania? rozbiory? - nie wiedzą nawet kto z kim walczył, wiedzą tylko że to Polacy zawsze pokrzywdzeni i zawsze zwycięscy - w końcu naród wybrany - Matka Boża Polką jednak była i Jezus również, co do Józefa nie mają tylko pewności.
Niewiernych
7 miesięcy temu
Nikt nie lubi donosici3li taka jest prawda
Ashish5
7 miesięcy temu
Powinien się cieszyć że to katolicy bo w innym cywilizowanym kraju inaczej załatwia się takie sprawy...już dużo nigdy by nie powiedział....tak czy inaczej tylko współczuć ludziom takiego donosiciela....
niewierny
7 miesięcy temu
katolicy, wszyscy jestescie tacy sami
DODO
7 miesięcy temu
Podkarpacie
bEEztspn
Krzysztof 555
7 miesięcy temu
.... w pisowskim PAŃSTWIE BEZPRAWIA przestrzeganie prawa przez wierny elektorat i kler UZNAWANE jest za coś złego!!!!! ... na wojnach, pandemiach ZAWSZE zyskiwał tylko KLER!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić