o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

"Kaczyński nie walczył z komuną". Danuta Wałęsa przerywa milczenie

141
Podziel się

Danuta Wałęsa stroni od udzielania wywiadów i rzadko zabiera głos publicznie. Tym razem postanowiła jednak zrobić wyjątek. W pierwszym od lat wywiadzie skrytykowała rząd i Kościół w Polsce. Dostało się m.in. Kaczyńskiemu i Rydzykowi.

"Kaczyński nie walczył z komuną". Danuta Wałęsa przerywa milczenie
Danuta Wałęsa w ostrych słowach o Kaczyńskim i Rydzyku (Getty Images)
bErhWyid

Danuta Wałęsa udzieliła wywiadu Arturowi Szczęsnemu z kanału "Teren Rebelianta' na YouTube. W ostrych słowach wypowiedziała się na temat PiS-u, Jarosława Kaczyńskiego, Kościoła Katolickiego i ojca Rydzyka.

Danuta Wałęsa: Ludzie PiS-u i ludzie Rydzyka to są ludzie zakłamani

Żona byłego prezydenta stwierdziła, że Jarosław Kaczyński w żaden sposób nie przyczynił się do obalenia systemu komunistycznego w Polsce.

bErhWyif
Kaczyński nie walczył z komuną. On jest teraz komunistą na 300 proc. […] Kaczyński dla mnie nic nie zrobił i nie ma żadnych zasług w walce o wolną Polskę - powiedziała.
Czy my do końca żyjemy w wolnej Polsce, to ja nie jestem przekonana. Dla mnie ja nie żyję w wolnej Polsce […] Ludzie PiS-u i ludzie Rydzyka to są ludzie zakłamani, ludzie oszołomieni, w jakimś amoku, to jest jakaś sekta. Dla mnie to jest nawet niebezpieczne - dodała.
bErhWyil

Danuta Wałęsa zdradziła również kulisy poznania ojca Tadeusza Rydzyka. Nie szczędziła wobec niego gorzkich słów.

Ten Rydzyk, to dla mnie nie jest żaden ksiądz. To nie jest człowiek, który jest pełen jakiegoś uduchowienia. Ja poznałam tego pana w Fatimie w 1991 roku. [...] Bardzo mi przykro, że odniosłam takie wrażenie. [...] Moim zdaniem to było tak, jakby Rydzyk był opętany. [...] Nie potrafił się modlić, tak jak potrzeba - podsumowała żona prezydenta - powiedziała.

Żona Lecha Wałęsy powiedziała także, co sądzi na temat Kościoła w Polsce. Podkreśliła, że w jej przekonaniu powinien być rozdział między Kościołem a państwem.

bErhWyim
Ja mogę powiedzieć, że Kościół spełnił swoją rolę w latach 80. Rzeczywiście był wsparciem i ostoją grupy, która organizowała, to całe powstanie i ja nawet mówiłam, że powinni bardziej pewne rzeczy popierać, mówić o nich. A teraz to, co się dzieje, to dla mnie jest koszmarem - stwierdziła Danuta Wałęsa.
Powinien być rozdział między Kościołem a państwem. Ze smutkiem to mówię, ale taka prawda, bo co innego jest wiara, chrześcijaństwo, a co innego jest obecna władza. Obecna władza nie ma nic wspólnego z pobożnością, z wiarą - dodała.

Zobacz także: Lech Wałęsa zapytany o PiS. Były prezydent długo odpowiadał

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErhWyiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(141)
Zbyszek46
2 miesiące temu
Milczala, to niech milczy dalej. Taka sama jak jej maz. Zeby takie bzdury wygadywac. Co to sa za ludzie? Caly czas trzymaja z komuna.
Regan
2 miesiące temu
Obaj jednego wała warci !! obaj z Kiszczakiem i całą UBecją wódę w Magdalence chlali
Rychu
2 miesiące temu
Danuta, żona Bolesława, wybitna pisarka, kandydatka do literackiego Nobla, wybitna intelektualistka, Autorytet Moralny
bErhWyiH
lotek
2 miesiące temu
bo nie przynosił Ci wygranej w totka??
Joko
2 miesiące temu
Czekamy na nowy besseler.
olo niepindol...
2 miesiące temu
Danka ... rodziną byś się zajęła !
1234
2 miesiące temu
Ojciec kaczyńskiego też był TW
pobożny arab
2 miesiące temu
Jej Lech ( Bolek) walczył z komuną za pieniądze komuny co to tak często wygrywał w totka
Andrzej
2 miesiące temu
Sami walczący z komuną(pis) co za dogłębne wnioski. Pogratulować narodu.
sed
2 miesiące temu
Ech Danka twój Lechu walczył z komuną donosząc na kolegów za kasę, a tobie mówił że w totka wygrywał, a ty taka głupia byłaś że w to wierzyłaś i we wspomnieniach to chlapnęłaś, no i za to Leszek miał do ciebie największe pretensje. Ale pretensje to niech ma do siebie za to że wziął sobie za żonę taką głupią babę, której nawet czas nie zmienił i dalej jest głupia jak but z lewej nogi.
kamil
2 miesiące temu
W porównaniu z Danuśką to na nawet Wałęsa jest wysoce wykształcony bo ma 2 lata zawodówki
słusznie
2 miesiące temu
Pani Danuta Wałęsa jak zwykle w punkt
12345
2 miesiące temu
Pani Danuto. Oczywista oczywistość. Wcześniej urodzeni wiedzą i pamiętają jak było. A młodzi? jeśli nie wyciągniecie wniosków z historii będziecie ponownie walczyć o wolność.
bErhWyiz
Andrzej
2 miesiące temu
Cóż nic dodać - nic ująć.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić