Do policji dotarł list. Autorka nie mogła przemilczeć

4

Do grójeckiej policji dotarł list od jednej z mieszkanek tamtejszego powiatu. Kobieta skierowała słowa wdzięczności w stronę sierż. szt. Kariny Jarzębskiej. Ta funkcjonariuszka służy już od dziesięciu lat. Od jakiegoś czasu spełnia się jako dzielnicowa na terenie miasta i gminy.

Do policji dotarł list. Autorka nie mogła przemilczeć
Do grójeckiej policji dotarł wyjątkowy list (Pixabay, Policja)

Co jakiś czas Polacy kierują listy do policjantów. Nierzadko wyrażają w nich wdzięczność za wsparcie płynące od mundurowych.

Tak było również i w tym przypadku. Tym razem wszystko działo się na Mazowszu.

W związku z bardzo trudną sytuacją w moim domu: alkohol, agresja, niebieska karta, otrzymałam ogromną pomoc i wsparcie pani dzielnicowej sierż. szt. Kariny Jarzębskiej, która przyczyniła się do poprawy poczucia bezpieczeństwa w moim domu i w dalszym ciągu to robi - napisała jedna z mieszkanek powiatu grójeckiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jolanta Kwaśniewska o życiu w Pałacu Prezydenckim i codzienności Polaków

List skierowany został do szefa grójeckich policjantów. Nadawczyni podkreśliła, że sierż. szt. Karina Jarzębska wykazała się pełnym profesjonalizmem.

Jej zaangażowanie w sytuację rodzinną autorki listu sprawiło, że zwiększyło się poczucie bezpieczeństwa u domowników, którzy są ofiarami przemocy.

Panie Komendancie, gratuluję tak wzorowego pracownika i bardzo proszę o udzielenie pochwały pani sierż. szt. Karinie Jarzębskiej - czytamy.

Grójec. Kim jest sierż. szt. Karina Jarzębska?

Sierżant sztabowa Karina Jarzębska od dziesięciu lat służy w grójeckiej policji. Od pięciu lat pełni funkcję dzielnicowego na terenie miasta i gminy Grójec.

Podczas codziennej służby dba o bezpieczeństwo osób mieszkających na podległym terenie, prowadzi działania profilaktyczne, ściga sprawców wykroczeń, a także przestępstw, ale przede wszystkim służy pomocą w rozwiązywaniu problemów, które mogą dotknąć każdego z nas. Inicjowanie działań pomocowych dla ofiar przestępstw i organizowanie doradztwa dla dotkniętych przemocą osób oraz przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, to tylko niektóre zadania, jakie realizuje dzielnicowy - zrelacjonowano na stronie internetowej mazowiecka.policja.gov.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić