o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Dramat na próbie. "Nie możemy uwierzyć". Nie żyje Henryk Rzerzacz

326
Podziel się

Raciborskie Centrum Kultury przekazało wiadomość o nagłej śmierci Henryka Rzerzacza. Policjant miał zaledwie 47 lat. Do tragedii doszło w trakcie próby występu Zespołu Pieśni i Tańca "Strzechy". Bliscy i znajomi zmarłego są głęboko wstrząśnięci.

Dramat na próbie. "Nie możemy uwierzyć". Nie żyje Henryk Rzerzacz
W chwili tragedii Henryk Rzerzacz miał zaledwie 47 lat. Stracił przytomność w trakcie próby tanecznej (Śląska Policja)
bErJcZzF

Henryk Rzerzacz pełnił służbę jako aspirant sztabowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu (woj. śląskie). Był również członkiem Zespołu Pieśni i Tańca "Strzechy" i to właśnie w trakcie próby wydarzyła się tragedia.

Nie żyje policjant z Raciborza. Stracił przytomność w trakcie tańca

Jak informuje Super Express, Zespół Pieśni i Tańca "Strzechy" miał w sobotę 19 czerwca wziąć udział w koncercie. Dwa dni wcześniej odbyła się kolejna próba do programu "Idzie nowe. Hej!", w trakcie której Henryk Rzerzacz nagle stracił przytomność.

bErJcZzH

Na pomoc koledze natychmiast ruszyli inni członkowie zespołu. Henryk Rzerzacz otrzymał pomoc medyczną, m.in. przy wykorzystaniu defibrylatora. Jednak ani wysiłki pozostałych tancerzy, ani ratowników nie przyniosły rezultatu i były policjant zmarł w wieku zaledwie 47 lat.

Zobacz także: Zobacz też: Oni odeszli w 2021
bErJcZzN

Zgodnie z treścią oświadczenia Raciborskiego Centrum Kultury zmarły związał się z zespołem kilka lat wcześniej. Aby wesprzeć jego rozwój, Henryk Rzerzacz zdecydował się nawet na założenie Stowarzyszenia "Strzechowanie", do którego należały osoby zainteresowane lokalną kulturą. Znajomi i bliscy 47-latka nie kryją swojego żalu.

Nadal nie możemy uwierzyć w to, co się wczoraj stało. Pan Henryk wspierał nas podczas wydarzeń plenerowych, mogliśmy zawsze liczyć na jego profesjonalną pomoc. Kilka lat temu zaangażował się jako tancerz w zespole "Strzecha", z którym związana jest cała jego rodzina. Wraz z grupą entuzjastów założył nawet Stowarzyszenie "Strzechowianie", by jeszcze bardziej wspierać rozwój zespołu – informuje rzecznik Raciborskiego Centrum Kultury na Facebooku.
bErJcZzO
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErJcZAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(326)
Miranda
miesiąc temu
A na co zmarł? Bo to tak tajemniczo brzmi w waszym artykule, nagle niespodziewanie i... napięcie rośnie... i nie ma rozstrzygnięnia.
Nemeczek
miesiąc temu
Kim był, żeby o jego śmierci powiadamiać cały świat?
ewa
miesiąc temu
Czy żałobę po policjancie-- trzeba obchodzic publicznie ????? medialna załoba jest lepsza ????? A moze pochowac go i opłakiwac w gronie osób najbliższych ????? Zmarł, jak wiekszość z ludzi !! Wiec po co te komentarze ????
bErJcZAj
kris
miesiąc temu
W wieku 47 lat to trochę szybko na śmierć. Pewnie szpryce brak i wykorkował. Nic nie chcą o tym napisać, było jeszcze napisać ze miał chorobę z paranoi, albo współistniejące. Czemu Gebelsi tak mało piszą.
?????
miesiąc temu
No i co z tego wynika? A zastrzyk przyjął? Nic nie piszecie, może to mu zaszkodziło?
Policmajster
miesiąc temu
Jednego 🐕 mniej
David
miesiąc temu
Sprawa dla jojnego Danielsa
Kahal
miesiąc temu
Co na to Johnny Daniel s ?
Jony daniels
miesiąc temu
Dal sie zacze pi C to teraz tragedia dla bliskich!
Jacek
miesiąc temu
Ostatnia prosta ,prosto do SW. Piotra Bram ?
Patologia
miesiąc temu
SzCzepiony byl czy na Kowid?
Grubas
miesiąc temu
Po ilu szprycach ? Bo juz po 3 daja w NRD
Joł
miesiąc temu
Kolejny zaszczepiony podwójną dawką udał się do Abrahama.
bErJcZAb
trol
miesiąc temu
Współczucie dla rodziny. Nie rozumiem dlaczego to akurat wielka sensacja. że policjant umarł. Codziennie umiera wiele ludzi, różnych zawodów. Może o nich też napiszecie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić