Duże emocje po maturze z chemii. Uczniowie zdruzgotani

775

W czwartek 16 maja uczniowie pisali maturę z chemii na poziomie rozszerzonym. Po zakończonym egzaminie w sieci pojawiło się wiele emocjonalnych komentarzy od przejętych uczniów. Tegoroczna matura okazała się dla nich niemałym wyzwaniem. Wyjątkowo wysoki poziom egzaminu potwierdzają też nauczyciele.

Duże emocje po maturze z chemii. Uczniowie zdruzgotani
Poziom tegorocznej matury z chemii na poziomie rozszerzonym był wyjątkowo wysoki (FORUM, Marian Zubrzycki)

Egzamin z chemii na poziomie rozszerzonym rozpoczął się o godz. 9, a zakończył o godz. 12. Arkusz składał się z 30 zadań, za które można było zgromadzić maksymalnie 60 punktów.

Po zakończonym egzaminie w sieci zaczęły się pojawiać pierwsze komentarze absolwentów szkół ponadpodstawowych. Okazuje się, że poziom tegorocznej matury był wyjątkowo wysoki, co potwierdzają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

"Dawno się tak nie wymęczyłem podczas egzaminu"; "To była jakaś tragedia"; "Mogę się pożegnać z wymarzonymi studiami"; Wyszłam, nic nie napisałam"; Co to było z tej chemii - pisali zdający.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Natalia Nykiel o maturze i Roxie Węgiel: "Dzięki Bogu nie rzuciła tematu"

Uczniowie załamani po rozszerzonej maturze z chemii

Część maturzystów obawia się, że mimo długich przygotowań, przez słaby wynik nie dostanie się na wymarzone studia. Inni pisali, że niektórzy uczniowie płakali po wyjściu z sali egzaminacyjnej.

"Najbardziej boli mnie to, że poświęciłam tyle czasu, żeby się przygotować, a tak naprawdę mam wrażenie, że na nic się to zdało. Mogę się pożegnać z wymarzonymi studiami. Jestem załamana autentycznie" - napisała jedna z uczennic.

Dzięki CKE, serio, za to, że połowa zdających dziś maturę z chemii u mnie w szkole popłakała się po wyjściu z sali, 10 minut przed końcem przewidzianego czasu. Nie wiem, co miało na celu zrobienie łatwych podstaw, jak rozszerzenia były tak trudne" - komentowała inna maturzystka.

Załamani są także ci, którzy poprawiali ubiegłoroczną maturę. "Akurat pisałam chemię i matmę w poprzednim roku i teraz. I chemia zdecydowanie trudniejsza, a matma łatwiejsza" - napisała jedna z osób poprawiających egzamin w tym roku.

Wyjątkowo wysoki poziom matury z chemii potwierdzają również nauczyciele. Podkreśla się rozbudowane zadania oraz długie informacje wstępne.

Egzamin może wydawać się trudnym przez wzgląd na wymagające, rozbudowane zadania obliczeniowe oraz długie informacje wstępne. Liczba zadań do rozwiązania w czasie 180 minut mogła nie przerosnąć jedynie tych, którzy przez cały okres szkoły średniej sumiennie rozwiązywali liczne zbiory zadań i na taką ewentualność byli przygotowani - powiedziała w rozmowie z Interią ekspertka rozwiązująca maturalny arkusz.
Autor: PAA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić