Dwa mandaty w ciągu doby. Gigantyczna kara dla kierowcy z Kołobrzegu

6

Aż 6,5 tys. złotych musi zapłacić kierowca, który w Kołobrzegu najpierw poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h, a potem spowodował kolizję na jednym z parkingów. 24-latek stracił prawo jazdy.

Dwa mandaty w ciągu doby. Gigantyczna kara dla kierowcy z Kołobrzegu
Kierujący ukarany mandatami na kwotę 6,5 tys. złotych w ciągu jednej doby (KPP Kołobrzeg)

Do zdarzenia doszło w miniony weekend, kiedy funkcjonariusze kołobrzeskiej drogówki prowadzili patrol na ulicach miasta. W pewnym momencie zauważyli samochód, który poruszał się w obszarze zabudowanym ze znacznie większą niż 50 km/h prędkością.

Jechał 103 km/h w obszarze zabudowanym

Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą. Radar pokazał, że samochód poruszał się z prędkością 103 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali i wylegitymowali kierowcę. 24-letni mieszkaniec Kołobrzegu otrzymał mandat w wysokości 1,5 tys. złotych oraz 10 punktów karnych.

Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 24-letniemu kierowcy i wystawili jednocześnie pokwitowanie pozwalające na kierowanie pojazdem jeszcze przez 24 godziny, aby mógł wrócić do domu.

Dwa mandaty w ciągu doby

Ale na tym jego wybryki się nie skończyły. Następnego dnia rano do dyżurnego jednostki trafiło zgłoszenie o spowodowaniu kolizji na jednym z kołobrzeskich parkingów. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że to ten sam kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uszkadzając słup oświetleniowy.

W związku z tym policjanci ukarali 24-latka drugim w ciągu doby mandatem. Musi zapłacić 5 tys. złotych i otrzymał też 6 punktów. - Gdyby do zdarzenia doszło po upływie terminu pokwitowania, mężczyźnie groziłyby dodatkowe konsekwencje prawne — informuje kołobrzeska komenda.

Zobacz także: Patryk Vega broni porażki najnowszego filmu
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić