aktualizacja 

Dzień Mężczyzn 2020. Krótka historia popularnego zwyczaju

9

Dzień Mężczyzn 2020. Dwa dni po obchodach dnia kobiet wypada święto każdego pana. Z tej okazji przypominamy historię tego popularnego zwyczaju.

Dzień Mężczyzn 2020. Krótka historia popularnego zwyczaju
Dzień Mężczyzn 2020. Krótka historia popularnego zwyczaju (Shutterstock.com)

Dzień Mężczyzn 2020. Krótka historia popularnego zwyczaju

W przeciwieństwie do święta kobiet Dzień Mężczyzn nie stanowi oficjalnej tradycji, co sprawia, że pojawiają się różne daty jego celebrowania. Jedną z dwóch proponowanych dat jest właśnie 10 marca. W tym dniu w polskim Kościele Katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

Zobacz także: Oglądaj: Robert Biedroń o Walentynkach. To dla niego wyjątkowa data

W pewnych kręgach Dzień Mężczyzn obchodzony jest 4 kwietnia. W odróżnieniu od 10 marca, 4 kwietnia jest datą święta niezwiązaną z Kościołem Katolickim. Kwietniowe "święto" po raz pierwszy celebrowane było w Polsce Ludowej, a część szkół organizowało z tej okazji oficjalne obchody.

Dzień Mężczyzn 2020. Krótka historia popularnego zwyczaju

Sam Dzień Mężczyzn nie zyskał co prawda statusu takiego jak Dzień Kobiet, jednak z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. 10 marca stanowi okazję do obdarowywania mężczyzn przez panie drobnymi prezentami.

Warto w tym szczególnym dniu przesłać krótkie życzenia na Dzień Mężczyzny dla wszystkich ojców, mężów, wujków, braci, dziadków czy przyjaciół. Wcześniej przybierały one formy listów lub kartek, teraz w formie SMS lub wiadomości za pomocą aplikacji messenger sprawiają tyla samo radości czytającym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić