o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

Egzamin ósmoklasisty. Mija termin składania wniosków. Do kiedy trzeba złożyć wyniki?

0
Podziel się

W piątek 31 lipca wszyscy poznali wyniki egzaminu ósmoklasisty. Teraz uczniowie mają ostatnie chwile, by stosowne dokumenty uzupełnić w szkole ponadpodstawowej. Do kiedy trzeba złożyć wyniki?

Egzamin ósmoklasisty. Mija termin składania wniosków. Do kiedy trzeba złożyć wyniki?
Egzamin ósmoklasisty. Mija termin składania wyników (Unsplash.com)
bDYdbfJx

Tegoroczni ósmoklasiści egzaminy już mają dawno za sobą. Pierwsza część wakacji była jednak dla nich niespokojna, bo czekali na wyniki. W piątek 31 lipca wszyscy uczniowie dowiedzieli się, jak im poszło na egzaminie.

Egzamin ósmoklasisty. Mija termin składania wyników

To jednak nie koniec ich obowiązków. Uczniowie muszą teraz złożyć zaświadczenie z wynikami do szkoły ponadpodstawowej, do której złożyli dokumenty kilka tygodni temu. Na to mają niewiele czasu.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Uczniowie nie wrócą do szkół?
bDYdbfJz

Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez MEN czas na złożenie wyników mija we wtorek 4 sierpnia o godzinie 15. Co musi zrobić ósmoklasista?

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje (oryginał albo kopia poświadczona za zgodność z oryginałem albo skan/zdjęcie za pomocą środków komunikacji elektronicznej) - informuje MEN.

Na tym jeszcze nie kończy się rekrutacja. 12 sierpnia szkoły mają obowiązek ogłosić listy uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Z kolei od 13 do 18 sierpnia uczniowie muszą przedstawić oryginał świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu do szkoły, do której się dostali i będą w niej kontynuować naukę.

bDYdbfJF

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYdbfKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić