Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Epidemia koronawirusa. Parafie dostały mandaty. Na tym nie koniec

2

Funkcjonariusze policji z Chicago byli zmuszeni nałożyć mandat na trzy parafie. Duchowni, którzy pełnią w nich posługę, zdecydowali się zignorować prawo i zaprosili do uczestnictwa w nabożeństwie kilkudziesięciu parafian.

We wszystkich nabożeństwach uczestniczyło po kilkadziesiąt osób
We wszystkich nabożeństwach uczestniczyło po kilkadziesiąt osób (Getty Images)

Mandatem ukarano trzy protestanckie parafie. Jak podaje "Associated Press", obecnie mieszkańców obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób. Tymczasem duchowni dopuścili do tego, by w mszach świętych uczestniczyło po kilkudziesięciu wiernych.

Na wszystkie kościoły nałożono karę 500 dolarów grzywny (ok. 2 tysięcy złotych). O zdarzeniu wypowiedziała się Lori Lighftoot, burmistrz Chicago. Lighftoot zapowiedziała, że duchownych spotkają dalsze konsekwencje i zamierza wnieść przeciwko nim oskarżenie w imieniu miasta.

Na kościoły nałożono karę grzywny. Władze oskarżono o dyskryminację duchownych

Decyzję władz skrytykował Willie Wilson. To były kandydat na stanowisko burmistrza Chicago oraz znany w mieście biznesmen.

Wilson brał udział w jednym z nabożeństw, po którym kościół został ukarany grzywną. Biznesmen wyraził swoje oburzenie z powodu decyzji władz Chicago oraz oskarżył burmistrza i gubernatora o dyskryminację kościołów.

Gubernator i burmistrz nadal depczą nasze konstytucyjne prawa, ukrywając się za zasadą "zostań w domu", traktują kościół jako zbędny. To wstyd, że kościół jest dyskryminowany, podczas gdy sklepy monopolowe, apteki z marihuaną i hipermarkety Home Depot są traktowane jako niezbędne firmy – cytuje oświadczenie Wilsona "Associated Press".

Zobacz także: Zobacz też: Najgłupsze wypowiedzi gwiazd o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić