Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EŁEM
|

Fala odejść w CBA. Najbardziej doświadczeni agenci mają dosyć

294
Podziel się:

Około 200 osób może z końcem roku odejść z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. To najstarsi agenci Biura, wielu z nich trafiło do służby niemal na samym początku jego istnienia w 2006 r. To dość poważny ubytek jeśli chodzi o pracowników Biura.

Fala odejść w CBA. Najbardziej doświadczeni agenci mają dosyć
Fala odejść w CBA. Od nowego roku muszą szukać 200 nowych pracowników (CBA)

O odejściach z CBA poinformował na Twitterze były szef Biura Paweł Wojtunik. Napisał on o około 200 osobach, które pożegnają się ze służbą pod koniec roku. Wojtunik określił te odejścia wręcz "exodusem".

Blisko 200 wniosków o odejście ze służby z początkiem nadchodzącego roku! Efekt #Pegasusa czy ucieczka z tonącego okrętu…? - zastanawia się na Twitterze Wojtunik.

Może to być istotny ubytek w ramach służby. Odejdą z niej najstarsi, najbardziej doświadczeni funkcjonariusze. Częstokroć ci, którzy realnie tworzyli służbę i byli w niej od początku jej istnienia.

Zobacz także: Syn Banasia pod lupą CBA. Giertych o "jawnym prześladowaniu"

CBA zatrudnia łącznie nieco ponad 1300 osób. Mniej niż 1200 osób to funkcjonariusze. Reszta to pracownicy cywilni. Jeśli odejść ma około 200 osób, będzie to oznaczać spore braki kadrowe. Sam Wojtunik, pytany przez o2.pl, mówi, że to rekordowa fala odejść.

Jakieś 16-18 procent. Dużo. Pewnie poczekali do końca roku, wezmą należne nagrody i premie i fru - mówi nam osoba znająca realia pracy w Biurze.

Dodaje, że to ci agenci (CBA jako jedyna służba specjalna w Polsce ma "agentów" w rozumieniu funkcjonariuszy), którzy służbę rozpoczynali po stworzeniu CBA.

Ogólnie to ci, których po odejściu z CBA wziąłbym do roboty w innej służbie - dodaje nasz rozmówca.

CBA utworzono w 2006 r. W swoim zakresie działania ma zapobieganie i przeciwdziałanie korupcji. Ma 12 delegatur. Twórcą i pierwszym szefem Biura był obecny minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Obecnie pracami Biura kieruje były oficer ABW Andrzej Stróżny.

CBA ma być również - choć nie ma na to oficjalnego potwierdzenia - dysponentem osławionego systemu inwigilacyjnego Pegasus.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(294)
Bartek
5 miesięcy temu
Przyjmą młodych niekompetentnych ale dyspozycyjnych.:-)
waku
5 miesięcy temu
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Tak jest z żarynem. Zresztą to zwykły chłopiec na posyłki i od tłumaczenia się z niewygodnych tematów. Nic nie wiem, nie słyszałem, nie widziałem
Maria
5 miesięcy temu
Zatrudnią Mejzów,jemu to się należy.
Antoni
5 miesięcy temu
Jaki problem, pisowcy szybko zapełnią braki kadrowe krewnymi, znajomymi i ich kumplami. Oczywiscie samymi nic nie wartymi ale posłusznymi nieudacznikami. Teraz się dopiero zacznie...
FORMOZA
5 miesięcy temu
Nowy narybek czeka. A dziadki po 15 latach co emeryturka za mała. Czy nikt nieudaczników nie chce przyjmować jako emerytowanych ciamajdów. Pozdrowienia od FORMOZY.
siwy kruk
5 miesięcy temu
Ja się im nie dziwię. Biorąc pod uwagę co każą im robić.........
sewer
5 miesięcy temu
okręt zaczyna tonąć, szczury opuszczają pokład
Ninka
5 miesięcy temu
Pisowski Titanik idzie na dno ha ha ha ha .
gen.WP
5 miesięcy temu
Służba ta słynie z tego, że daje osłonę rządzącym przestępcom, a także na zlecenie tych samych przestępców pozbywa się osób w jakikolwiek zagrażających tym przestępcom.
Lion
5 miesięcy temu
Gdy jedyną znaną sprawą, o której ludzie mówią jest Agent Tomek, który uwiódł byłą żonę Pazury, to co się dziwić?
Walek7003
5 miesięcy temu
Należne nagrody i premie..za działkę Morawieckiego pewnie.
Dr fajfus
5 miesięcy temu
Proste nie chcą się szczepić. Ciekawe czemu, co wiedzą?
Jac
5 miesięcy temu
Może najzwyczajniej w świecie zależy im na życiu nie chcą być królikami doświadczalnymi… zaraz medyków i nauczycieli też będzie brakować…
On4565
5 miesięcy temu
zatrudnia ukraińców :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić