Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Fałszywa lekarka oszukiwała kobiety. Mogło dojść do tragedii

7
Podziel się:

Żaneta Z. nie powinna wykonywać zabiegów kosmetycznych, ponieważ nie ma nawet uprawnień do wykonywania zawodu medyka. Mimo to narażała zdrowie wielu kobiet, a cały proceder opisali dziennikarze "TVN Uwaga".

Fałszywa lekarka oszukiwała kobiety. Mogło dojść do tragedii
Fałszywa lekarka oszukiwała kobiety. Mogło dojść do tragedii - screen (TVN Uwaga)

Żaneta Z. w internecie zapewnia, że po zabiegu nie ma żadnych powikłań, a sama korekcja nosa jest szybka i bezbolesna. Reklamuje się głównie w mediach społecznościowych i zachęca klientki tym, że jej zabiegi są bezbolesne. Szybko okazało się jednak, że zamiast lekarki mamy postać fałszywej osoby, która kosztem zdrowia kobiet, chciała się mocno wzbogacić.

Dziennikarze "TVN Uwaga" dotarli do kobiet, które miały styczność z Żanetą Z. Jedną z nich jest Anna Wójtowicz, która szybko zauważyła u siebie niepokojące rzeczy. - Po dwóch tygodniach na nosie zauważyłam dziurę - tłumaczy. Problemy po zabiegu miała także Natalia Wojtalewicz. - Ten preparat "zjadł mi" czubek nosa - podkreśla.

Nie wszyscy chcą jednak publicznie zabierać głos. Jedna kobieta, która pozostała anonimowa, wytłumaczyła jak wyglądała wizyta u pseudo medyka.

Zostałam przyjęta w hotelu. W ciągu jednego dnia przewinęły się setki dziewczyn. [Żaneta Z. – red.] pracowała od rana do późnych godzin wieczornych. Widząc tyle ludzi, myślisz sobie, że to specjalistka, skoro jest tak duże zainteresowanie - powiedziała dziennikarzom.

Żaneta Z. nie widnieje w Centralnym Rejestrze Lekarzy. Kobieta swoją markę buduje, powołując się na liczne szkolenia, które miała przejść, a także praktykę w Niemczech. Efekt jest jednak taki, że kobiety, które zaufały Żanecie Z., musiały płacić dużo pieniędzy specjalistom, aby zniwelować efekty działania kortyzonu krystalicznego.

Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej ostrzega, że wstrzykiwanie tej substancji w celach estetycznych jest niezgodne ze sztuką lekarską. Kortyzon krystaliczny to preparat wykorzystywany przeważnie w laryngologii.

Był kontakt z oszustką

Reporterzy TVN skontaktowali się z Żanetą Z. Gdy dziennikarka Uwagi ujawniła swoją tożsamość, to kobieta kazała reporterce natychmiast opuścić mieszkanie.

Warto podkreślić, że pacjentki Żanety Z. założyły w mediach społecznościowych grupę, w której szukają wsparcia i wymieniają się doświadczeniami. Liczba poszkodowanych wciąż rośnie i możemy być pewni, że cała sprawa zakończy się w prokuraturze.

Zobacz także: Monika Chwajoł o swojej metamorfozie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Vince
2 miesiące temu
Mike Tyson zoperował by jej nos za darmo tak, że nie było by żadnej dziury widać.
Normalny
2 miesiące temu
Ja mam dwie dziury w nosie .
Hahahah
2 miesiące temu
Tanio to drogo
Alicja tysiąc
2 miesiące temu
Mózgi, jeśli jeszcze sa, nawet kortyzon nie wyleczy.
Gość
2 miesiące temu
Da się jednoznacznie wykluczyć niewiedzę o działaniu środków bo były inaczej oznaczone czy raczej manualne zdolności,czy niewłaściwe narzędzia
Dziadek
2 miesiące temu
Baby są głupie
Eldi
2 miesiące temu
Jak mawiał mój ś.p. dziadunio "głupich nie sieją sami się rodzą" i na pewno miał racje!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić