FBI na tropie spisku. Wstrząsające, co się miało wydarzyć

27

FBI twierdzi, że udaremniło spisek mający na celu uprowadzenie i obalenie Gretchen Whitmer. 49-latka jest gubernatorem stanu Michigan z ramienia Demokratów.

FBI na tropie spisku. Wstrząsające, co się miało wydarzyć
Gubernator Gretchen Whitmer (Wikimedia Commons)

FBI wykryło spisek. Według agentów federalnych na celowniku była gubernator stanu Michigan, Gretchen Whitmer. Sześciu mężczyzn miało w planach uprowadzenie i obalenie gubernator z jej stanowiska. Organy ścigania aresztowały kilku podejrzanych. Biuro gubernator nie odniosło się jeszcze do sprawy.

Gubernator Gretchen Whitmer jest celem koronawirusowych sceptyków. To wszystko przez restrykcje, które wprowadziła na terenie całego stanu. Doniesienia o szykowanym zamachu dotarły od tajnego źródła organów ścigania, które uczestniczyło w czerwcowym spotkaniu w Ohio. Tam podejrzani dyskutowali o obalaniu rządów stanowych, które ich zdaniem naruszały konstytucję USA.

Grupa chciała zebrać 200 osób, które wzięłyby udział w akcji. Mieliby wkroczyć do budynków i wziąć zakładników, w tym gubernator. Mężczyźni chcieli to zrobić jeszcze przed listopadowymi wyborami prezydenckimi.

W razie niepowodzenia mieli w planach zaatakować Whitmer w domu. Oskarżeni mieli przygotowane paralizatory i chcieli zakupić koktajle Mołotowa. Niedoszłym zamachowcom postawiono zarzuty.

Zobacz także: Studenci ukradli koparkę. Dziki rajd przerwała dopiero policja
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić