"Film z czystą patologią". 13-latek poniesie konsekwencje

120

Nastolatek z Włocławka maltretował kota. Na opublikowanych w internecie nagraniach widać jak 13-latek rzuca czworonogiem, ciągnie go za łapy, przyciska do podłoża, kładąc się na nim. Sprawą zainteresowała się Fundacja MONDO CANE - Inspektorat Włocławek, która odebrała już zwierzę z domu nastolatka i jego mamy. Sprawa została zgłoszona na policję.

"Film z czystą patologią". 13-latek poniesie konsekwencje
13-latek maltretował kota. Wszystko nagrał (Facebook, Fundacja MONDO CANE - Inspektorat Włocławek)

Kilka dni temu za pośrednictwem mediów społecznościowych Fundacja Mondo Cane - Inspektorat Włocławek poinformowała o bulwersującym zachowaniu pewnego 13-latka.

Nadesłany film z czystą patologią dostaliśmy dzisiaj rano. Od rana przystąpiliśmy do czynności, przede wszystkim do odbioru kota. Nietrudno było ustalić tożsamość małoletniego, jego mamy i adresu zamieszkania. Po nitce do kłębka byliśmy już pod domem - czytamy w poście umieszczonym na Facebooku.

Na opublikowanym wideo widzimy, jak nastolatek rzuca kotem, ciągnie go za łapy, przyciska do podłoża, kładąc się na nim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Przemysław Czarnek

Z informacji przekazanych przez fundację wynika, że w domu we Włocławku panowały bardzo trudne warunki. - Trójka dzieci, samotna matka, bieda, złe warunki życia i niewinny kot. Nie, nie bronimy małoletniego sprawcy. Nie będziemy bronić! Sprawę zgłosiliśmy na policję. Kota dzisiaj odebraliśmy. Jest już bezpieczny, pod naszą opieką. Odpoczywa - przekazali pracownicy.

Kot na szczęście nie doznał żadnych urazów, nie ma widocznych śladów znęcania. - Oprócz tego, że miał ogrom pcheł, jego stan ogólny jest dobry. To młody, niespełna roczny, niekastrowany kocurek. Zwierzak jest jeszcze wystraszony i zestresowany, ale miejmy nadzieję, że czas oraz nasza troska i spokój pozwolą mu dojść do równowagi - poinformowano.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

13-latek maltretował kota. Sprawa została zgłoszona na policję

Co więcej, z ustaleń TVN 24 wynika, że 13-latkowi towarzyszył 16-letni kolega, który go nagrywał. O sprawie fundacja poinformowała włocławską policję oraz szkołę, do której uczęszcza 13-latek.

11 kwietnia otrzymaliśmy zgłoszenie o znęcaniu się nad kotem od fundacji zajmującej się ochroną praw zwierząt. Obecnie policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie, a z uwagi na wiek osób, których dotyczy sprawa, materiały przekazane zostaną do sądu rodzinnego i nieletnich - powiedział w rozmowie z TVN 24 sierżant sztabowy Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić