Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Gest Rosjanki zszokował internautów. To zrobiła z ukraińską flagą

Rosyjska himalaistka Ekaterina Lipka to kolejna znana osoba z kraju Władimira Putina, która sprzeciwiła się wojnie w Ukrainie. Swoje zdanie wyraziła na samym szczycie Mount Everest. Postawiła tam ukraińską flagę.

Gest Rosjanki zszokował internautów. To zrobiła z ukraińską flagą
Ekaterina Lipka (Twitter)

Minęło już przeszło sto dni od ataku wojsk Putina na Ukrainę. Niestety, wszystkie prowadzone do tej pory rozmowy negocjacyjne kończyły się fiaskiem. Władimir Putin nie zamierza zaprzestać agresji.

Wojna w Ukrainie coraz bardziej wpływa na nastroje społeczne w Rosji. Mimo wszechobecnej kremlowskiej propagandy, wielu obywateli tego kraju sprzeciwia się prowadzeniu działań zbrojnych na obcym terytorium.

Himalaistka sprzeciwiła się wojnie w Ukrainie

Rosyjska himalaistka Ekaterina Lipka również powiedziała stanowcze "nie" działaniom Putina. Zrobiła to w oryginalny sposób.

By wyrazić swój sprzeciw, wspięła się na szczyt Mount Everest. Postawiła tam ukraińską flagę i pokazała światu jasny przekaz.

Zdjęcie pojawiło się na Twitterze Ołeksandra Szczerby, byłego ukraińskiego ambasadora w Austrii. Pod postem od razu zaroiło się od komentarzy.

Odważna, twarda i wytrzymała kobieta. Wszystkiego najlepszego dla Ciebie, Ekaterina - napisała jedna z użytkowniczek Twittera.
Ekspresja na jej twarzy mówi wszystko - wtórowała druga.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Zobacz także: Kontrowersyjny ambasador zostanie w Polsce? Odpowiedź z MSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić