Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Geolokalizacja w Google. Koncern zapowiada bardzo ważną zmianę

10
Podziel się:

Orzeczenie Sądu Najwyższego USA wstrząsnęło światową opinią publiczną i dało początek masowym protestom. Na pomoc mieszkankom Stanów Zjednoczonych, które starały się lub starają o możliwość przerwania ciąży, rusza Google. Nie chodzi o finansowanie zabiegów.

Geolokalizacja w Google. Koncern zapowiada bardzo ważną zmianę
Decyzja Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych rozjuszyła nie tylko Amerykanów (Getty Images, sukanya sitthikongsak)

6 z 9 sędziów Sądu Najwyższego USA opowiedziało się za uchyleniem orzeczenia "Roe v. Wade" z 1973 roku. Dotyczyło ono możliwości przerywania ciąży i miało konsekwencje w postaci ustanowienia federalnego prawa aborcji do momentu, gdy płód byłby w stanie przeżyć poza łonem matki.

Google pomoże Amerykankom. Ujawniono, w jaki sposób

Jeszcze przed publikacją orzeczenia Sądu Najwyższego z całych Stanów Zjednoczonych płynęły głosy sprzeciwu, które z czasem przerodziły się w masowe protesty. Z kraju płyną kolejne doniesienia o kobietach – w tym m.in. nieletnich ofiarach wykorzystywania – którym po uchyleniu "Roe v. Wade" wycofano zgodę na aborcję.

Na wydarzenia w Stanach Zjednoczonych zareagowało kierownictwo Google. Na oficjalnym blogu koncernu pojawiła się zapowiedź, że osoby, które starają się o możliwość dokonania aborcji, będą mogły liczyć na wsparcie. Nie chodzi jednak o pomoc finansową, lecz za pośrednictwem przeglądarki oraz systemu Android.

Zobacz także: Zobacz też: Referendum o prawie aborcyjnym? Adam Bodnar ma inną propozycję

Jak informuje CBS News, informacje o użytkownikach, którzy odwiedzili lub odwiedzają kliniki aborcyjne, będą automatycznie usuwane. Stanie się to możliwe dzięki wprowadzeniu zmian w zakresie ochrony prywatności użytkowników wyszukiwarki Google i systemu Android.

Wymazywanie klinik aborcyjnych z historii geolokalizacji użytkowników nie jest jedyną zmianą. Usuwanie danych dotyczy także m.in. poradni, ośrodków leczenia uzależnień, a nawet klinik odchudzania i chirurgii plastycznej. Mimo że osoby, których dane są zachowywane, wciąż będą mogli je edytować, wymienione wyżej informacje znikną w ramach dodatkowej ochrony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Wojna na Ukra...
miesiąc temu
skończyła... OPROWADZI TO DO BIZNESU DLA AKUSZEREK
Rene
miesiąc temu
Ameryka to wbrew ogólnej opinii bardzo zacofany, szowinistyczny, seksistowski, rasistowski i niedemokratyczny kraj.
Obywatel G. C...
miesiąc temu
To ma być nowocześność? Pomoc w zabijaniu? Bardzo mnie dziwi, że te grupy, które są mocno tolerancyjne dla wszelkiej maści zboczeńców chętnie zabijają nienarodzone, bezbronne dzieci i pomagają jeszcze w tym innym. To powinno być karane - śmierć za śmierć!
anonim
miesiąc temu
nudne korporacja google wszedzie sie w trąca i tak gogole swiatem nie rządzi
Człowiek
miesiąc temu
Ciało to tylko pojazd w którym żyję
Ndnd
miesiąc temu
Każde życie jest święte. No chyba, ze chodzi o życie dzieci z Jordanowa, te można bić. Albo małą Majeczkę. Albo inne już urodzone dzieci.
żaba
miesiąc temu
Aborcja - Licencja na zabijanie.
AJO
miesiąc temu
Mamy w końcu 21 wiek, a nie szubienice, zabijanie ludzi w łonie matki, tortury, średniowieczne
Hahaha
miesiąc temu
Co nowego u Franka Sterczewskiego? Wytrzeźwiał?
Rafał
miesiąc temu
Szatan ciągle dziala. Twórcy tego pomysłu też mają na sumieniu śmierć niewinnych dzieci. Przyjdzie im.kiedyś zapłacić za ten czyn. Za Grzech, za morderstwo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić