Groza w lesie. Senior ze strachu przed zwierzyną próbował wejść na drzewo

154

Policjanci ze szczecińskiego oddziału prewencji znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. Jadąc późnym wieczorem drogą leśną w gminie Narewka zauważyli siedzącego na konarze drzewa mężczyznę. Okazało się, że 69-latek około 8 godzin wcześniej zgubił się w lesie. Był spragniony i zziębnięty.

Groza w lesie. Senior ze strachu przed zwierzyną próbował wejść na drzewo
Senior bał się leśnej zwierzyny. Schronienia szukał na drzewie (Policja)

To już kolejny raz, gdy policjanci ze szczecińskiego oddziału prewencji znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. W czwartek, 21 września 2023 roku późnym wieczorem, patrolując drogę leśną w gminie Narewka, zauważyli siedzącego na konarze drzewa mężczyznę.

W pobliskim rowie leżał rower. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci ustalili, że około 8 godzin wcześniej 69-latek zgubił się w lesie. Mieszkaniec gminy Narewka był zziębnięty i spragniony.

Miał zdjęte obuwie. Powiedział mundurowym, że w strachu przed zwierzyną zdjął sandały i próbował wdrapać się na drzewo - relacjonuje policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jesienne zbiory ciekawych grzybów. Pokazał, co miał w koszyku

Mężczyzna ogrzał się w radiowozie. Od mundurowych otrzymał wodę. Na szczęście 69-latek nie potrzebował pomocy medycznej. Policjanci zaopiekowali się seniorem i odwieźli go do miejsca zamieszkania.

Do podobnego zdarzenia doszło we wtorek, 19 września ok. godziny 15:20. Do dyżurnego łowickiej policji wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny. Z uzyskanych informacji wynikało, że w godzinach porannych wyjechał samochodem na grzyby do lasu na teren gminy Łyszkowice.

Członkowie rodziny od godziny 14.00 próbowali skontaktować się z mężczyzną, jednak nie było zasięgu. Kiedy nawiązał kontakt z rodziną okazało się, że stracił orientację w terenie i nie wie, gdzie się znajduje, a ponadto zasłabł i nie może wstać. Rodzina początkowo starała się odnaleźć mężczyznę, ale bez rezultatu.

W związku z tym powiadomiono służby. Policjanci rozpoczęli poszukiwania seniora. Czas odgrywał kluczową rolę z uwagi na stan zdrowia zaginionego, popołudniową porę i zbliżający się wieczór. Do działań zaangażowano również psa tropiącego.

W pewnym momencie zauważono na drodze samochód zaginionego. Policjanci z prewencji i ruchu drogowego przeczesując krok po kroku kolejne partie lasu, odnaleźli leżącego mężczyznę około 1 kilometra od pojazdu. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy, a następnie wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Z uwagi na stan zdrowia mężczyzna został przekazany medykom, a następnie helikopterem został przetransportowany do szpitala.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić