o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Horror nieopodal Poznania. Umyślnie przejechał rodzinę kaczek

152
Podziel się

W okolicach Lidla, na wiadukcie łączącym Luboń i Dębiec w woj. wielkopolskim doszło do bulwersującego zdarzenia. Kierowca audi miał umyślnie przejechać rodzinę kaczek na drodze. "Specjalnie dodałeś gazu" - komentuje świadek zdarzenia. Obrońcy zwierząt złożyli w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Horror nieopodal Poznania. Umyślnie przejechał rodzinę kaczek
Kierowca audi miał umyślnie przejechać rodzinę kaczek na drodze. "Specjalnie dodałeś gazu" - relacjonuje świadek zdarzenia. (Facebook)
bEECEbxh

1 lipca na wiadukcie łączącym Luboń i Dębiec (woj. wielkopolskie) mężczyzna kierujący audi przejechał małe kaczuszki i ich matkę, które przechodziły przez ulicę. Pani Angelika, która była świadkiem zdarzenia informuje, że mężczyzna specjalnie dodał gazu. Trzy kaczuszki zginęły na miejscu.

Kierowco (gnoju) z Audi A4 B8 białe obniżone na czarnych felgach, który przyjechałeś specjalnie kaczuszki i ich mamę koło Lidla na wiadukcie Luboń Dębiec, która przechodziła przez ulicę. Zabiłeś 3 kaczuszki. Specjalnie dodałeś gazu. Tak ciężko było się zatrzymać i przepuścić je na drugą stronę? Dwie przeżyły, mamy nie udało nam się złapać. Pewnie gdzieś uciekła ze strachu i kona w męczarniach. Powiedz, co szkodziło się zatrzymać i je przepuścić - napisała oburzona pani Angelika.
bEECEbxj

Post opublikowany na facebookowej grupie "Gdzie jest wypadek w Poznaniu?" poruszył internautów i aktywistów działających na rzecz ochrony zwierząt. Jedna z organizacji złożyła zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury w Poznaniu.

Malwina Malinowska ze Stowarzyszenia Otwarte Ramiona w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" powiedziała, że 14 lipca złożono pismo do poznańskiej prokuratury z wnioskiem o ustalenie i ściganie sprawcy. W Polsce za umyślne zabicie zwierzęcia grozi kara do 3 lat więzienia.

Naszą obawę budzi również fakt, że pozostawienie sprawcy bezkarnego może przełożyć się na powtórzenie przez niego podobnych sytuacji w przyszłości, a cierpienie i śmierć ponieść mogą kolejne zwierzęta - napisali aktywiści w zawiadomieniu.
bEECEbxp

W piśmie do prokuratury dodano "należy również mieć na uwadze, że oprócz samego faktu cierpienia zwierząt, przyzwalając na tego typu sytuacje w naszym otoczeniu, kształtowane są w społeczeństwie postawy znieczulenia, obojętności".

Myślę, że znalezienie sprawcy będzie utrudnione, ale należy pamiętać, że dziś nie jesteśmy sami w przestrzeni publicznej - tłumaczy prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w rozmowie z "GW".
Zobacz także: Czołowe zderzenie samochodu z autobusem. Przerażające wideo ze Śląska
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEECEbxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(152)
Nemeczek
2 miesiące temu
I co mu zrobią, nawet jak go złapią? Wpiszą uwagę do dzienniczka?
Endo
2 miesiące temu
Ze świadkami to wiecie jak jest, idealnym przykładem jest Tomasz K. który siedział bodajże 23 lata za niewinność
Roki
2 miesiące temu
Teraz ochłonijcie i pomyślcie inaczej. Szkalujecie człowieka tylko na podstawie zeznań Pani Angeliki,która widziała jak ktoś przejechał (lub nie) kaczki.Później się dziwicie,że władza wsadza do paki bez powodu. Co to za problem stworzyć Panią Angelikę i grając na emocjach wsadzić kogoś na kilka lat za czyn poważniejszy niż przejechanie kaczek. Spokojnie z tymi oskarżeniami.
bEECEbxL
on555
2 miesiące temu
Zwyrol. Oby rozwalił się na jakimś drzewie. Szkoda tylko drzewa, bo dl atakiego nie warto sie poświęcac.
KAJ.
2 miesiące temu
Zaczyna się od małych istot a kończy na człowieku, tak postępuje przyszły zmotoryzowany zabójca, nie wystarczy pozbawić prawa jazdy na kilka lat trzeba zbadać głowę !!!!!!!!!!.......
txt
2 miesiące temu
O jakim horrorze piszecie? Zajmujecie się bzdurami ekoteroryści. To tylko kaczki. Horror jest w ChRL. Tam mordują ludzi za przekonania w obozach koncentracyjnych. Wycinają żywcem ludziom narządy do przeszczepów pod zamówienie. W Chinach horror jest każdego dnia, a świat i stolica apostolska milczą dając tym samym przyzwolenie na zbrodnie. Nie piszcie bzdur o zwierzętach przeznaczonych na rzeź. Ich przeznaczeniem jest talerz.
Pola
2 miesiące temu
Nawet jak go ukaraja to dudek go uniewinni bo jedraszewski mu karze!
Nuno
2 miesiące temu
Skomentuje jednym słowem co kaczka z familiadą robiła pod Lidlem na zakupy poszła ? Sorry nie mieszkam w Poznaniu ale wydaje mi się że kaczki tak jak w Rzeszowie przy rzece sobie swoje stadko wychowują wydaje mi się to naciągane może ecoterrorysci przenieśli kaczki pod lidla wtedy to oni odpowiadają za ten bajzel
Pathfinder
2 miesiące temu
No cóż, rasa ludzka jest jak robactwo tej planety, długo nie pociągnie.
Wujek
2 miesiące temu
Kto nie zabił ani jeden muchy .ani jednej żywej istoty niech się wypowie. Ja na działce mam problem z kotami chodzą po moim sraja i szczaja po moich kwiatach. Od kad zacząłem je karmić z dodatkiem mam problem z głowy.
Justice4all
2 miesiące temu
Sprawiedliwie byloby przejechac jego rodzine na jego oczach - zeby wyeliminowac patologiczne genya na koncu jego
w...
2 miesiące temu
Chyba go złapią
Tomek
2 miesiące temu
Za swój zwyrodniały czyn powinien dostać minimum 15 lat odsiadki z ciężkimi robotami a nie 3 lata. Dodatkowo z pieniędzy za pracę w zakładzie karnym powinien zapłacić minimum 200 tysięcy złotych nawiązki na rzecz towarzystwa opieki nad zwierzętami i dożywotni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt.
bEECEbxD
@@@@
2 miesiące temu
Nie chodzi nawet o kaczuszki ale brak empatii, to zbydlęcenie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić