Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Horror w jaskini. Akcja ratunkowa trwała 54 godziny

3
Podziel się:

W najgłębszej jaskini w Walii doszło do prawdziwego horroru. Aby uratować rannego grotołaza, przeprowadzono najdłuższą akcję ratunkową w historii walijskiego ratownictwa jaskiniowego.

Horror w jaskini. Akcja ratunkowa trwała 54 godziny
Akcja ratunkowa trwała 54 godziny (Facebook)

Szczegóły niebywałej interwencji przedstawił zespół ratowników na Facebooku. Grotołaz został ranny w wyniku upadku podczas przemierzania podziemnych korytarzy i komnat w Brecon Beacon. Te ciągną się przez 60 kilometrów i mają aż 300 metrów głębokości w najgłębszym miejscu. Pozwolenie na wejście do środka jest wydawane tylko doświadczonym osobom.

Akcja ratunkowa była niezwykle skomplikowana. Ratownicy zostali wezwani na miejsce zdarzenia przez towarzysza wyprawy rannego 40-latka. W operacji wydostania poszkodowanego na powierzchnie uczestniczyło aż 250 osób, w tym wielu ochotników. W sumie zajęło im to aż 54 godziny.

40-latek doznał sporo obrażeń. Te utrudniały jego bezpieczne przetransportowanie na powierzchnie. Kontuzja kręgosłupa wymagała transportowania poszkodowanego na noszach. Było to wyjątkowo trudne do wykonania zadanie w labiryncie wąskich szczelin i przesmyków.

Zobacz także: Dosadna riposta z PiS na słowa Tuska
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
edek
8 miesięcy temu
DLA KAŻDEJ RATOWNICZEJ AKCJI - SZACUN!!!
edek
8 miesięcy temu
Ratownicy Górnictwa nie raz i nie dwa ale b.dużo razy są w tej sytuacji, zagrożeni wybuchem metanu lub wstrząsem górniczym - zawał. i wydobywają rannych kolegów z dużo gorszej sytuacji
Należy się!
8 miesięcy temu
Ratownicy, bez względu na kraj, okolicę i inne czynniki zawsze stają na wysokości zadania. Jak strażacy. Chwała im za to i wielki szacunek.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić