Internauta ostrzega: "Coś niedobrego dzieje się z pastami do zębów"

60

To zdecydowanie nie jest żart. Jeden z mężczyzn wybrał się na zakupy i przy półce z pastami do zębów, aż przetarł oczy ze zdumienia. Jak sam stwierdził, "dzieje się z nimi coś niedobrego". Zaskoczony, szybko chwycił za swój telefon i nagrał nowy filmik na stronę "Pan Paragon" na Facebooku. W komentarzach pod wideo zawrzało.

Internauta ostrzega: "Coś niedobrego dzieje się z pastami do zębów"
Internauta grzmi: "Coś niedobrego dzieje się z pastami do zębów". Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, Pawel Kacperek)

Ten problem jest coraz wyraźniej dostrzegalny przez klientów. Downsizing, a więc "odchudzanie" produktów pod względem ich wagi (przy jednoczesnym zachowaniu starej ceny) dotyczy już nie tylko wyrobów spożywczych (np. masła czy herbaty), ale także kosmetyków.

Internauta grzmi: "Coś niedobrego dzieje się z pastami do zębów"

Teraz pewien mężczyzna wybrał się na zakupy. Będąc przy półce z pastami do zębów, aż złapał się za głowę. Zauważył istotną zmianę.

Coś niedobrego dzieje się z pastami do zębów… Zobacz, w większości opakowania mają po 75 ml - mówił w filmiku "Pan Paragon".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wszystko o paście do zębów [Specjalista radzi]

- Jeszcze niedawno standardem było 100 ml lub 125 ml. Wiem, bo sam posiadam takie w domu. Kupowałem na zapas. Jak widać, downsizing dopadł także i pasty do zębów - skwitował gorzko autor nagrania.

W dalszej części wideo wyjaśnił, że klient nie może nic poradzić na downsizing. Zachęcił jednak, by przed każdymi zakupami szybko sprawdzić w wyszukiwarce produktów w aplikacji "Pan Paragon", gdzie nabędziemy daną rzecz najtaniej.

W komentarzach rozpętała się prawdziwa burza. - Wszystko idzie do góry. Więc to normalne, że producenci zmniejszają opakowania, by ceny całkiem w kosmos nie poszły i to dotyczy wszystkiego, nie tylko past do zębów - pisała jedna osoba.

Uważam, że to błąd i zmniejszanie gramatury jest nieekologiczne. Zamiast 1 tubki muszę kupić 2, a przy tym dodatkowo opakowanie tubki i kartonik, czyli więcej śmieci, a chyba chodzi o to, żeby było mniej - wskazywała następna.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić