aktualizacja 

Wędkarz łowił ryby w Wiśle. Nagle zobaczył "podejrzane ruchy". Złapał za telefon

446

Wędkarz łowiący ryby nad Wisłą zwrócił uwagę na podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Gdy podszedł bliżej, wszystko stało się jasne. Kłusownicy zostali przyłapani na gorącym uczynku.

Wędkarz łowił ryby w Wiśle. Nagle zobaczył "podejrzane ruchy". Złapał za telefon
Wędkarz zauważył dziwne zachowanie mężczyzn (Facebook)

Pochodzący z Lublina wędkarz łowił ryby nad Wisłą, gdy nagle spokój zakłóciło mu dwóch znajdujących się nieopodal mężczyzn. Dwójka stała nad wodą i wykonywała "dziwne", "podejrzane ruchy".

Spostrzegawczy wędkarz przyłapał kłusowników

Mężczyzna szybko domyślił się, co tak naprawdę robią osobliwie zachowujące się osoby. Bez zbędnej zwłoki postanowił powiadomić o sytuacji straż rybacką. Okazało się, że intuicja go nie zawiodła.

Na miejsce przybyli strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej w Puław oraz z Państwowej Straży Rybackiej z Lublina. Odkryli, że wskazani przez wędkarza mężczyźni to kłusownicy, którzy łowili zakazaną metodą "na szarpaka". W ten sposób wyłowili z wody aż 11 kg ryb - w tym m.in. kleni, świnek i krąb.

Zatrzymanie mężczyzn nie należało do najłatwiejszych. "Działania utrudniał fakt, że kłusownicy działali w pojedynkę i nie współpracowali ze sobą" - informuje PSR w Lublinie. Ostatecznie jednak dwójkę udało się ująć.

Kłusownicy zostali przekazani policji i trafili do aresztu. W miejscu ich zamieszkania zabezpieczono przedmioty służące do nielegalnego połowu ryb. Mężczyźni usłyszą zarzuty na podstawie ustawy o ochronie środowiska. Grozi im do 2 lat więzienia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Metoda łowienia "na szarpaka" polega na szarpaniu zwierząt za dowolne fragmenty ciała. Wędkarz haczykiem gwałtownie atakuje rybę, kalecząc ją w wielu miejscach. Co gorsza, ranne zostają nie tylko złowione ryby, ale także te, które zebrały się w miejscu połowu i zostały w wodzie. Sposób ten uważany jest często za najbardziej barbarzyńską metodą kłusowniczą w wędkarstwie.

Zobacz także: Ryba gigant. Zaskakujący połów na jeziorze w Januszkowicach
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić