Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Jechał bez zapiętych pasów. Przekonał się boleśnie, że to był błąd

15

Pasażer audi na własnej skórze przekonał się, dlaczego warto zapinać pasy. Jego dziewczyna prowadziła auto, które jechało przez Biłgoraj. Nagle na prostej drodze pierwszeństwo wymusił kierowca bmw. Efektem stłuczki jest m.in. wybita przednia szyba, pasażer zrobił to swoją głową.

Jechał bez zapiętych pasów. Przekonał się boleśnie, że to był błąd
Pasy w samochodzie? Dlatego trzeba je zapinać (YouTube)

Według badań Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD) zapięcie pasów redukuje ryzyko śmierci w wypadku drogowym aż o 45%. W połączeniu z poduszką powietrzną ryzyko śmierci jest zniwelowane o 50%.

Mimo to Polacy nie zapinają pasów nagminnie. Wymówką jest często długość jazdy – w końcu ktoś jechał tylko do pobliskiego sklepu. Okazuje się, że niewinna z pozoru jazda po mieście, może być śmiertelnym zagrożeniem. Przekonał się o tym pasażer Audi w Biłgoraju.

Kierowcą była moja dziewczyna, zastała tylko poszarpana trochę pasami. Ja siedziałem na miejscu pasażera prawdopodobnie bez pasów (już nie pamiętam), rozbiłem głową szybę jak widać na zdjęciach. Na szczęście bez żadnych ran otwartych. Kierowca bmw wyszedł bez szwanku." 07.06.2024 Biłgoraj, woj.lubelskie - czytamy w opisie filmu na Youtubowym kanale STOP CHAM.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Podejrzany rowerzysta na granicy z Rosją. Kamery nagrały jego zachowanie

Kierowca BMW spowodował wypadek w Biłgoraju

Na zamieszczonym na popularnych kanale materiale wideo widać, że jadące po mieście audi miało pierwszeństwo. Mimo to kierowca bmw postanowił wyjechać mu pod samą maskę, czym doprowadził do kolizji.

Obaj kierowcy wyszli z wypadku lekko pokiereszowani. Natomiast pasażer Audi rozbił przednią szybę głową. W opisie filmu zaznaczył, że "prawdopodobnie jechał bez pasów". Internauci, którzy komentują materiał na youtube zwracają uwagę, że gdyby je miał to i głowa i szyba byłby całe.

W tym wypadku obyło się bez poważniejszych obrażeń. Jednak materiał wideo powinien dawać do myślenia. Nawet jadąc stosunkowo wolno, na drodze może dojść do zaskakującego zdarzenia. Zapięte pasy bezpieczeństwa uratować nasze zdrowie i życie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić