Jechał zygzakiem, uciekł z miejsca stłuczki. Za kierownicą prokurator

961

W Janowie Lubelskim kierowca volvo jechał całą szerokością drogi, zmuszając innych uczestników ruchu do ucieczki. Ostatecznie doprowadził do stłuczki i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, za kierownicą siedział... miejscowy prokurator. Miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Jechał zygzakiem, uciekł z miejsca stłuczki. Za kierownicą prokurator
Prokurator miał jechać po pijanemu i uciec z miejsca stłuczki (PAP, Artur Widak)

Do niepokojącego zdarzenia doszło w piątek po południu na głównej drodze Janowa Lubelskiego. Kierowca volvo, zjeżdżając z ronda, zaczepił o krawężnik i "złapał gumę". Następnie zaczął jechać całą szerokością drogi. Wyraźnie miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy.

Jechał zygzakiem, uciekł z miejsca stłuczki

Pojazdy jadące z naprzeciwka musiały uciekać przed niebezpiecznym piratem drogowym. Nie udało się to jednak ciężarówce, której volvo zarysowało bok. Kierowca osobówki odjechał z miejsca zdarzenia.

Nawet nie chcę myśleć, co mogłoby się stać gdyby przez ulicę przechodziło dziecko albo drogą jechał rowerzysta - powiedział świadek w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Jeden ze świadków stłuczki ruszył za kierowcą volvo. W końcu udało mu się uniemożliwić mu dalszą jazdę i zabrać mężczyźnie kluczyki. Ten jednak postanowił wówczas oddalić się od swojego pojazdu.

Kierowcą był pijany prokurator

Kiedy na miejsce dodarła policja, kierowcy nie było już na miejscu. Funkcjonariusze jednak szybko ustalili jego tożsamość. Okazało się, że samochód należy do miejscowego prokuratora Mariana R.

Mundurowi nie zastali mężczyzny w miejscu zamieszkania ani pod innymi wytypowanymi przez nich adresami. Odnaleźli go dopiero po 5 godzinach, gdy wrócił do domu. Prokurator miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Marianowi R. pobrano krew do dalszych badań, które mają pomóc ustalić, czy i jak bardzo był pijany w momencie zdarzenia. Działania policji były nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu,

Zobacz także: Kierowca w Olsztynie stracił przytomność. Na pomoc ruszył przejeżdżający policjant
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić