Jeździł po wsi i robił zdjęcia domów. Mieszkańcy zaalarmowali policję

529

Do nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę w Wielkopolsce. Nieznany mężczyzna na terenie Kiszkowa chodził po mieście, zaglądał na podwórka i robił zdjęcia. Zdenerwowani mieszkańcy zadzwonili na policję, która zajęła się tą sprawą.

Jeździł po wsi i robił zdjęcia domów. Mieszkańcy zaalarmowali policję
Jeździł po wsi i robił zdjęcia domów. Musiał tłumaczyć się policji (Facebook, Sołectwo Łopienno)

Jak podkreśla portal epoznan, w ubiegłą sobotę i niedzielę do policjantów z Kłecka w powiecie gnieźnieńskim (woj. wielkopolskie) trafiały informacje od zaniepokojonych mieszkańców z gminy Kiszkowo. Skarżyli się na obecność podejrzanych osób w ich okolicy.

Mieszkańcy są bardzo wyczuleni na takie zachowania, bowiem od kilku miesięcy w kilku powiatach województwa wielkopolskiego dochodzi do regularnych włamań. Jak dodaje portal gniezno.naszemiasto.pl, Kiszkowianie błyskawicznie skrzyknęli się, samochód nieznajomemu został zastawiony tak, by uniemożliwić mu wyjazd, a na miejsce wezwano policję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potrącona 10-latka na przejściu dla pieszych. Nagranie olsztyńskiej policji
W niedzielę sołectwo Łopienno informowało o nieznanym mężczyźnie, który robił zdjęcia domów i drzwi wejściowych. W tym przypadku przybyły na miejsce patrol wylegitymował mężczyznę oraz sprawdził jego pojazd. Nieznajomy wyjaśnił funkcjonariuszom, iż z zawodu jest historykiem i kolekcjonerem szyldów -  informuje asp. sztab. Anna Osińska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Na swoją obronę mężczyzna pokazał telefon, w którym znajdowało się wiele podobnych zdjęć. Policjanci ostatecznie nie mogli mieć zastrzeżeń do mężczyzny, który przyjechał z Poznania.

Jeździł po wsi i robił zdjęcia domów. Mieszkańcy są czujni

Z uwagi na pojawiające się co jakiś czas osoby obce, kręcące się w szczególności po gminie Kiszkowo, policjanci z Kłecka proszą mieszkańców, by każdorazowo o swoich podejrzeniach lub zaobserwowanej przed chwilą sytuacji niebezpiecznej informować ich o tym pod numerem telefonu 47 77 21 340 lub 112.

Im szybciej funkcjonariusze przyjmą zgłoszenie i pojadą na miejsce, tym będą mogli podjąć bardziej skuteczne działania zmierzające do eliminowania zagrożeń lub zatrzymania sprawców ewentualnych włamań - podkreśla policja, cytowana przez gniezno.naszemiasto.pl.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić