Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

"Jezus przejmuje ten lot". Nagranie obiegło sieć

Wideo, na którym chrześcijanie zaczęli śpiewać religijne pieśni podczas lotu z USA do Niemiec, stało się viralem. Nagranie zostało opublikowane przez Jacka Jensza Jr, który jest pastorem pomagającym Ukraińcom. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

"Jezus przejmuje ten lot". Nagranie obiegło sieć
Screen z wideo (Twitter)

Jack Jensz Jr. jest pastorem i założycielem Kingdom Realm Ministries - organizacji, która pomaga Ukraińcom w trudnych chwilach wojny. Mężczyzna przyleciał nawet do Polski, by w Przemyślu rozdawać im żywność, lekarstwa i artykuły higieniczne.

Dzięki waszej hojności mogliśmy dostarczyć furgonetkę pełną lekarstw, żywności, produktów higienicznych dwóm pastorom, którzy pomagają uchodźcom (...). Nieustannie modlimy się za Ukrainę i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc - pisała na Instagramie Lilly, żona Jensza.

Improwizowane "nabożeństwo" w samolocie

Gdy pastor wraz z organizacją leciał z USA do Niemiec, w samolocie rozpoczął małe, improwizowane "nabożeństwo".

Wszyscy śpiewali pieśni religijne. Gdy wstawił na Instagrama wideo z lotu, podpisał je "Jezus przejmuje ten lot".

Wkrótce jednak do wideo dotarła Ilhan Omar - politolożka i członkini Minnesota Democratic-Farmer-Labor Party. Kobiecie nie spodobała się sesja modlitewna w samolocie.

Pastor, nie chcąc podburzać Amerykanów przeciwko sobie, skasował wideo. Internauci jednak nie zostawili na polityczce suchej nitki. W komentarzach pisali, by pastor kontynuował to, co robi i, że "żyją w wolnym kraju, w którym można modlić się gdzie i kiedy się chce".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić