Joński o sytuacji pod Sejmem. Szybka odpowiedź Wąsika

23

W środę rano zaczęła się próba wprowadzenia do budynku Sejmu byłych posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Wydarzenia odbiły się szerokim echem w polskich mediach.

Joński o sytuacji pod Sejmem. Szybka odpowiedź Wąsika
Joński o sytuacji pod Sejmem. Szybka odpowiedź Wąsika (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Po godz. 9 przed Sejmem zaczęli gromadzić się posłowie Prawa i Sprawiedliwości na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Politycy wprowadzili na teren parlamentu Wąsika i Kamińskiego. Doszło do szarpaniny ze Strażą Marszałkowską. Drzwi do budynku zostały zamknięte przez Straż Marszałkowską.

Wąsik, komentując brak umożliwienia wejścia do budynku Sejmu ocenił, że to złamanie prawa i pozbawienie dużej grupy wyborców ich reprezentacji w parlamencie. Według niego "to są rządy autorytarne, zaczęły się rządy autorytarne, posłowie nie mogą wejść do Sejmu".

W mediach społecznościowych pojawiła się lawina komentarzy. Jeden z nich napisał poseł Dariusz Joński, który w humorystyczny sposób podsumował kilkunastodniowy pobyt Macieja Wąsika w więzieniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 05.02
Ułaskawieni przestępcy udowadniają, że nie zawsze skutecznie działa resocjalizacja - śmieje się Joński.

Na odpowiedź Wąsika nie musieliśmy czekać. Przed Sejmem reprezentant Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział na słowa posła Koalicji Obywatelskiej.

Różnica między mną a panem jet taka, że ja tam byłem, a pan dopiero będzie - powiedział Maciej Wąsik.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kamiński i Wąsik są posłami?

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali w grudniu skazani na dwa lata więzienia. W styczniu trafili do więzień, ale wkrótce potem prezydent Andrzej Duda ich ułaskawił.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia w związku z wyrokiem wygasił jednak mandaty poselskie byłych ministrów. Nie zgadzają się z tym politycy PiS.

Mateusz Morawiecki w rozmowie z Business Insiderem stwierdził, że Kamiński i Wąsik nadal są posłami. - Tutaj decydujące jest to, co stwierdziła Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego - powiedział.

Warto zaznaczyć, że Izba Kontroli Nadzwyczajnej uchyliła postanowienie Hołowni o wygaszeniu mandatów polityków. Problem w tym, że izba nie jest uznawana za niezawisły sąd m.in. przez TSUE.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić