Juror "MasterChef" Australia nie żyje. Jock Zonfrillo miał 46 lat

3

W wieku 46 lat zmarł Jock Zonfrillo, jeden z jurorów australijskiej edycji programu kulinarnego "MasterChef". Mężczyzna zmagał się z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Juror "MasterChef" Australia nie żyje. Jock Zonfrillo miał 46 lat
Jock Zonfrillo (Instagram, Jock Zonfrillo)

O śmierci Jocka Zonfrillo poinformowała jego rodzina w oświadczeniu opublikowanym 1 maja. Z przekazanych informacji wynika, że 46-letni prezenter zmarł dzień wcześniej, czyli w niedzielę 30 kwietnia w Melbourne. Przyczyna zgonu nie została podana.

"Jest tak wiele słów, którymi można go opisać, tak wiele historii o nim, które można opowiedzieć. W tej chwili jesteśmy jednak zbyt przytłoczeni, żeby móc ubrać to w słowa" - napisano w oświadczeniu cytowanym przez "The Independent".
"Do tych, którzy mieli z nim styczność, byli jego kolegami lub należeli do jego rodziny: pamiętajcie o nim, gdy będziecie pić następną whisky" - dodano.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Michał Szpak o ślubie, pracy w TVP i żałobie po śmierci mamy

Jock Zonfrillo walczył z nałogiem

W 2021 r. mężczyzna poinformował, że zmaga się z licznymi problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym. 46-latek cierpiał na zaburzenia lękowe i zaburzenia kompulsyjno-obsesyjne.

Przypomnijmy, że w młodości walczył z uzależnieniem od heroiny. Swój bój z nałogiem zakończył sukcesem. W ostatnich latach zwracał także uwagę na to, że problemy, z jakimi się zmaga, są bardzo powszechne w jego środowisku.

- To problem klasy pracującej - trafiasz gdzieś i myślisz, że nie jesteś wystarczająco dobry. Miałem tak całe życie. W każdej pracy, w której byłem, miałem poczucie, że nie byłem wystarczająco dobry - mówił w swojej książce "Last Shot".

Jock Zonfrillo. Krótka biografia

Jock Zonfrillo urodził się Glasgow. Swoją karierę kulinarną rozpoczął w Wielkiej Brytanii, gdzie pracował w Londynie pod okiem Marco Pierre White'a.

W 1999 r. przeniósł się do Australii. Został szefem kuchni jednej z restauracji w Sydney. Następnie otworzył własny lokal, restaurację Orana w Adelaide, która jednak splajtowała w 2000 r.

Z kolei w 2016 r. założył Fundację Orana, której misją było uhonorowanie rdzennej ludności Australii - Aborygenów.

Rozpoznawalność zapewniły mu występy w wielu australijskich programach kulinarnych, z których zdecydowanie najpopularniejszym był "MasterChef".

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić