aktualizacja 

Kadyrow się zdradził. Te zdjęcia błyskawicznie trafiły do sieci

Ramzan Kadyrow po raz kolejny udowadnia, że kreowanie przekonujących fake newsów nie należy do jego mocnych stron. Czeczeński przywódca opublikował w sieci kolejne zdjęcie, które ma rzekomo pokazywać, iż przebywa on w Ukrainie. Jak ustalili aktywiści z grupy Anonymous, w tle fotografii widać jednak... pałac prezydencki w Czeczenii.

Kadyrow się zdradził. Te zdjęcia błyskawicznie trafiły do sieci
Kadyrow zaliczył kolejną wpadkę (Twitter)

Niedawno minister autonomicznej republiki Czeczenii Achmed Dudajew przekazał agencji TASS, że Ramzan Kadyrow przebywa w Mariupolu, gdzie ma "podnosić morale" swoich żołnierzy. Czeczeński przywódca za wszelką cenę próbuje przekonać wszystkich, że faktycznie znajduje się w objętej wojną Ukrainie, umieszczając w sieci zdjęcia, które mają to potwierdzać. Zalicza przy tym kolejne wpadki.

Kolejny fake news Kadyrowa

W środę Kadyrow udostępnił na swoim kanale w aplikacji Telegram zdjęcie, które ma pokazywać, że jego bojownicy przejęli ukraiński wóz bojowy. Pozuje na nim przy wojskowym pojeździe z symbolem Sił Zbrojnych Ukrainy. Jeden szczegół jednak zdradza, że to prawdopodobnie kolejna ustawka.

Grupa Anonymous przyjrzała się bliżej fotografii, w której tle widać fragment charakterystycznego budynku. Według ustaleń aktywistów, widoczny na zdjęciu obiekt to... pałac prezydencki w Czeczenii. To kolejny już dowód na to, że najprawdopodobniej Kadyrow wcale do Ukrainy nie pojechał.

Kadyrow, przywódca Czeczeńskiej Republiki, publikuje zdjęcia, na których uchwycił ukraiński pojazd... przed swoim pałacem prezydenckim w Czeczenii - Anonymous napisali na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W miniony poniedziałek czeczeński przywódca popełnił podobną gafę. Udostępnił w sieci zdjęcie "z Ukrainy", na którym modli się na stacji benzynowej, a obok niego postawiony jest karabin maszynowy. W tle jednak widać logo autorskiego paliwa rosyjskiego koncernu Rosnieft, który nie ma swoich stacji benzynowych w Ukrainie.

Zobacz także: Ukraińscy żołnierze w polskich szpitalach? Wiceminister Kraska: Jesteśmy gotowi
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić