Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Kanibale usłyszeli wyrok. Jeden zabił, reszta musiała zjeść mężczyznę

16
Podziel się

W Szczecinie w Sądzie Okręgowym zapadł wyrok ws. kanibali. Prawie 20 lat temu jeden z nich zabił mężczyznę, a następnie nakazał reszcie zjeść jego ciało. "Wiesz, co masz zrobić", powiedział inicjator zbrodni do znajomego przed dokonaniem morderstwa.

Kanibale usłyszeli wyrok. Jeden zabił, reszta musiała zjeść mężczyznę
Szczecin. Padł wyrok ws. kanibali (PAP, Marcin Bielecki)
bEJwpDcR

Zapadł wyrok ws. kanibali. Jeden z nich zabił, a reszta zjadła część ciała mężczyzny, którego znać miał tylko jeden z nich, uznany pierwotnie przez prokuraturę za inicjatora zdarzenia. Trzej mężczyźni otrzymali dziś różne kary.

Robert M. został skazany na 25 lat pozbawienia wolności. W czas trwania jego kary wliczono areszt, w którym przebywał. Pozostałym się upiekło.

Pozostałym oskarżonym sąd umorzył zarzut znieważenia zwłok, poprzez zjedzenie części ciała, z powodu przedawnienia - podaje Wirtualna Polska.
bEJwpDcT

Szczecin. Finał sprawy sprzed prawie 20 lat

O tym, co zrobili trzej oskarżeni mówiła cała Polska. Do makabry doszło we wsi Łasko. Robert M., Zbigniewem B., Januszem S. i, co było ważne dla śledztwa, lekko upośledzony Rafał O., będący uzależniony od alkoholu, pili wspólnie w barze. Oprócz nich w towarzystwie był także inny, nieznany mężczyzna, mieszkaniec Zielonej Góry.

Robert M. zaczął kłócić się z innym gościem baru. M. uderzył w twarz swojego rozmówcę, zawlókł do auta i zatrzasnął drzwi. Zawiózł go nad jezioro Osiek we wsi Ługi. Tam nakazał Zbigniewowi B. podciąć gardło mężczyźnie, z którym wcześniej się awanturował. Padły słowa, które mrożą krew w żyłach.

bEJwpDcZ
Wiesz, co masz zrobić - miał powiedzieć Robert M. do Zbigniewa B., podaje WP.

Rafał O. powiedział śledczym, że rozpalono ognisko. Wtedy Zbigniew B. odciął fragment ciała zabitego i nakazał go zjeść reszcie. Chciał, żeby każdy świadek był zaangażowany w zbrodnię, przez co wszyscy mieli zachować milczenie i nie wydać zabójcy oraz inicjatora zbrodni.

Zbigniew B. zmarł w roku 2017. Dla Roberta M. prokuratura natomiast wnioskowała o dożywotnie więzienie i 10 lat pozbawienia praw publicznych.

bEJwpDda

Początkowo zeznania Rafała O. miały zostać odrzucone, ze względu na jego problemy psychiczne i uzależnienie od alkoholu, jednak jego prawnik wyznał, że nie wierzy, aby zeznania były zmyślone. Ciała zamordowanego nie odnaleziono i nie została ustalona jego tożsamość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJwpDdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
żwir
3 tyg. temu
20 lat czekania na wyrok?! A jakby się okazało, że jest niewinny to co z tym czasem spędzonym w areszcie?
Student
3 tyg. temu
Czy jak teraz zeznam, że kolega ze studiów, którego nie lubiłem zabił i zjadł kogoś (ale nie wiem kogo) i nie ma żadnych śladów po tym morderstwie to go wsadzą na 25 lat? Jutro składam zawiadomienie :)
Homo sapiens
3 tyg. temu
W przyrodzie nic nie ginie mialy robaki zjesc to lepiej koledzy ha ha
bEJwpDdv
Kohol to jest...
3 tyg. temu
Ha ha gosc poszedl na zagrychę
Gosc
3 tyg. temu
Nikt nie zginol , nie ma ciała , jest alkocholik który nazmyślał bzdur to jest nasz sąd
Le><
3 tyg. temu
Prezydent mianuje sędziów i jeśli sędzia zawodzi to od tego jest prezydent by skazanego ułaskawić :)
Xxx
3 tyg. temu
Ciała nie odnaleziono, nie ustalono personaliów zamordowanego, równie dobrze cała historia może być wymysłem alkoholika, którego mózg został zniszczony przez długoletnie nadużywanie alkoholu. Ktoś, gdzieś, kiedyś niby zabił i zjadł kogoś to są jedyne dowody w tej sprawie. Na podstawie tych dowodów ktoś został skazany na 25 lat więzienia. Tak skazują polskie sądy niewinnych ludzi. Zgroza. Sędzia powinien smażyć się w piekle ( jeśli ono istnieje )
QŃik
3 tyg. temu
Bo tu sie urodzilem i tutaj pewnie umrę Ale dlaczego mam się cieszyć z tego że to jest mój kraj. Zespol Dezerter 84 rok. Kolo zatoczone.
Stasiek74
3 tyg. temu
Lewactwo praktykuje takie coś od dawna nawet na uniwersytetach w dziale humanistycznym "profesorowie" polecają to jako sposób na przeżycie. W Polsce ginie bezpowrotnie sporo obywateli w tym dzieci, co się z nimi dzieje?
monet
3 tyg. temu
Klika wiedziała, że jak kolesia nie wsadzą to wypłacą odszkodowanie i polecą ze stołków, zatem gościa skazali mimo braku dowodów. Może i był winien ale w państwie prawa potrzebne są dowody. Cyrk W ten sposób otwierają się drzwi dla patologi w sądownictwie i ustawianie wyroków.
keno
3 tyg. temu
Do tej pory byłem pewien, że obecnie sądy w Polsce orzekają w oparciu o dowody a nie domysły. Komuna i kompromitacja wymiaru sprawiedliwości, kolejna..
fakt
3 tyg. temu
Nie ma ciała, nie wiadomo kim był, nie wiadomo czy w ogóle był, nie wiadomo czy ułomny na rozumie świadek mówi prawdę. A sąd wymierza karę. Nie do wiary, tylko w Polsce.
Cywilizacja
3 tyg. temu
Jak nas wywalą z Unii Europejskiej i gdy nadal będzie inflacja rosnąć to minimum 40% naszego narodu będzie postępować jak Ci panowie.
bEJwpDdn
etyk
3 tyg. temu
Wyrok to skandal i farsa. Nie powinno dojść do skazania z braku dowodów. Wszystko to nadinterpretacja sądu i prokuratury. Nawet jeśli doszło do morderstwa to nie ma na to dowodów. Sąd pod sąd. Dobrze, że w tym państwie nie ma kary śmierci, ile pomyłek by było. Mimo, że morderca zasługuje na czapę to pomyłki się zdarzają i dlatego jestem przeciwnikiem wykonania KS.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić