Katarzyna Bosacka pokazała szokujące zdjęcia. Mąka i kajmak na diecie?

14

Katarzyna Bosacka od dłuższego czasu tropi absurdy w sklepach spożywczych. Oprócz niewartościowych składów zwraca też uwagę na tzw. downsizing, czyli celowe zaniżanie rozmiaru produktów przy utrzymaniu ich cen. Okazuje się, że z dnia na dzień lista takich artykułów w sklepach rośnie.

Katarzyna Bosacka pokazała szokujące zdjęcia. Mąka i kajmak na diecie?
Dziennikarka pokazała kolejne produkty, które dotknął downsizing (AKPA, Facebook)

Zaczęło się od Ptasiego Mleczka

Z początku głośno było o Ptasim Mleczku, które ostatnio zmieniło gramaturę z 360 g do 340 g. Jeszcze w 2018 roku ważyło 380 g, a przed laty nawet 450 g.

Z każdą chwilą dowiadujemy się o kolejnych produktach, których w opakowaniu jest coraz mniej, a cena pozostaje bez zmian. Lub, co gorsza, rośnie bo przecież rośnie inflacja i koszty produkcji.

Katarzyna Bosacka w mediach społecznościowych podzieliła się zdjęciem z profilu @stabilnifinansowo, które było dowodem na to, że"produktowe odchudzanie" dotknęło także...mąkę, która zamiast 1 kg ma w niektórych przypadkach 900 g. Jak tu zaplanować pieczenie, kiedy w przepisie mamy podane 1 kg?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oto stawka przyszłego roku. "Kryzys się kiedyś skończy. Ważne, by nie wpaść w pętlę długu"
"Basia" chyba ostatnio trochę schudła... Gdy robisz chleb, a tu taka niespodzianka... - podpisano zdjęcie mąki żytniej pełnoziarnistej.

Kolejne zdjęcia Bosackiej nadesłali jej obserwatorzy. Jest chociażby paczka parówek premium, które zajmują 2/3 opakowania, jest puszka masy kajmakowej, która kiedyś ważyła 460 g a teraz waży 400 g.

Katarzyna Bosacka mówi o odchudzaniu produktów w opakowaniach

Podobnie jest z czekoladami - kiedyś tabliczka miała 100 g, a dzisiaj jest to 80 g lub 90 g. Nie u wszystkich - takie marki, jak Lindt czy Ritter utrzymały gramaturę, ale one do tanich nie należą.

Katarzyna Bosacka przestrzega swoich obserwatorów, aby przy zakupach sprawdzali to, ile kosztuje dany produkt za kilogram bądź litr.

Downsizing czyli celowe zaniżanie rozmiaru produktów przy utrzymaniu ich cen

Dla niektórych osób zaskoczeniem było to, że downsizing dotknął także... papier toaletowy! Widać to na zdjęciu, które zamieściła Bosacka. Rolka po papierze z prawej strony ma znacznie mniejszą średnicę od tej po lewej, co wskazuje, że nawinięto na nią mniej papieru.

A cena papieru dwa razy wyższa! - zdenerwowała się jedna z komentujących.

Spotkaliście się w czasie swoich zakupów ze zjawiskiem downsizingu?

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić