Katastrofa na Kamczatce. Paralotnia runęła na ziemię

Dwie osoby nie żyją w wyniku katastrofy paralotni na Kamczatce w Rosji. Do tragedii doszło podczas lotu rekreacyjnego. Wstępnie mówi się o problemach, które pojawiły się podczas lądowania, co spowodowało śmiertelny wypadek.

Katastrofa na Kamczatce. Paralotnia runęła na ziemię
Dwie osoby nie żyją w wyniku katastrofy na Kamczatce (Telegram)

Jak podają lokalne media, powołując się na służbę prasową Departamentu Terytorialnego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, do tragedii doszło w poniedziałek 17 października w godzinach porannych na terenie Kraju Kamczackiego na Dalekim Wchodzie Rosji.

Katastrofa paralotni w Rosji

Zgłoszenie ratownicy Centrum Obrony Cywilnej, Sytuacji Kryzysowych i Bezpieczeństwa Pożarowego na terenie Kamczatki odebrali zgłoszenie o wypadku na polu w pobliżu wsi Zaozernyj około godziny 11. Na miejsce wyjechali strażacy oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Portal Report poinformował, że do tragedii doszło się na terenie dawnego zamkniętego osiedla wojskowego, które położone jest na odległości około ośmiu kilometrów na wschód od Pietropawłowska. 

W sprawie wszczęto śledztwo dotyczące naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu i obsługi transportu lotniczego - informuje Departament Sytuacji Nadzwyczajnych Kraju Kamczackiego w specjalnym komunikacie.

Nie żyje dwóch mężczyzn

Na miejscu wypadku znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Służby informują, że do katastrofy najprawdopodobniej doszło przez problemy podczas podejścia do lądowania. Wycieczki paralotniowe w pobliżu Pietropawłowsku Kamczackiego odbywają się przez cały rok, ale zależą od warunków pogodowych.

Zobacz także: Jeńcy wojenni w Rosji. Wzięli go za "brytyjskiego szpiega". Słuch po nim zaginął
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić