Katastrofa rosyjskiego myśliwca. Maszyna spadła w opustoszałym miejscu

Rosyjski myśliwiec MiG-31 rozbił się w obwodzie leningradzkim w Rosji — informuje propagandowa agencja RIA-Nowosti. Załoga katapultowała się i przeżyła. Nie ma też poszkodowanych i ofiar na ziemi.

Katastrofa rosyjskiego myśliwca. Maszyna spadła w opustoszałym miejscu
Rosyjski myśliwiec MiG-31 (Wikimedia Commons, Shmatko Andrei)

Do katastrofy doszło w okolicach miejscowości Ługa w obwodzie leningradzkim w Rosji. Jak podaje portal Fontanka.ru, pierwsze informacje pojawiły się około godziny 13:00 czasu miejscowego. Myśliwiec MiG-31 runął na ziemię "w opustoszałym miejscu".

Katastrofa rosyjskiego myśliwca

Jak poinformowało biuro prasowe Zachodniego Okręgu Wojskowego Rosji, na miejsce katastrofy wysłano trzy śmigłowce Mi-8 służby poszukiwawczo-ratowniczej. Według wstępnych informacji załoga przeżyła — pilotom udało się katapultować z maszyny.

Nie ma też informacji o ofiarach i poszkodowanych na ziemi. Jak podaje propagandowa agencja RIA-Nowosti, wstępną przyczyną wypadku może być "usterka techniczna".

Rosjanie chwalili się maszyną na salonach lotniczych

MiG-31 to naddźwiękowy myśliwiec przechwytujący dalekiego zasięgu, zaprojektowany do przechwytywania i niszczenia celów powietrznych na małych i dużych wysokościach. Jest na wyposażeniu Sił Powietrznych Rosji i Kazachstanu. Rosjanie często chwalili się nim na międzynarodowych wystawach i salonach lotniczych w różnych krajach.

Mimo iż nie są to maszyny nowe, nadal stanowią istotny element rosyjskiej obrony powietrznej. Dotyczy to szczególnie rejonów dalekiej północy i wschodu, gdzie brak jest infrastruktury, a terytorium wymagające patrolowania jest bardzo rozległe.

Zobacz także: Putin przygotował się do wojny. Wywołał kryzys energetyczny
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić