aktualizacja 

Kim jest Joanna z Krakowa? W internecie aż huczy od komentarzy

2547

Pani Joanna z dnia na dzień znalazła się na ustach całej Polski. Wszystko za sprawą materiału wyemitowanego przez TVN, w którym kobieta opowiedziała o tym, jak dokonała aborcji przez zażycie tabletki poronnej i w jaki sposób została potraktowana przez policję podczas hospitalizacji. Okazuje się, że pani Joanna z Krakowa to bardzo barwna postać.

Kim jest Joanna z Krakowa? W internecie aż huczy od komentarzy
Pani Joanna to bardzo ciekawa postać (Instagram, joanna.act)

Sprawa pani Joanny, mieszkanki Krakowa, zaczęła być szeroko komentowana przez internautów i polityków. Przypomnijmy: kobieta przyznała, że wzięła tabletkę wczesnoporonną, po zażyciu której poczuła się źle, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Gdy udała się po pomoc do jednego z krakowskich szpitali, zastała w nim nie tylko lekarzy, ale i policjantów. Pani Joanna twierdzi, że została upokorzona i skrzywdzona.

Rozebrałam się. Nie zdjęłam majtek, ponieważ wciąż jeszcze krwawiłam i było to dla mnie zbyt upokarzające, poniżające, i wtedy właśnie pękłam, wtedy wykrzyczałam im w twarz: "czego wy ode mnie chcecie?!" – opowiedziała kobieta w rozmowie z TVN24.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Najbardziej proniemiecki rząd w historii". Posłanka atakuje PiS

Po tym, jak wyemitowano materiał, imię pani Joanny nie schodzi z ust polityków. Donald Tusk, po ujawnieniu dramatycznej historii kobiety, zapowiedział zorganizowanie w październiku "Marszu Miliona Serca".

Kim jest Joanna z Krakowa?

Pani Joanna prężnie działa w mediach społecznościowych. Z jej profilu na Instagramie dowiadujemy się, że jest artystką i performerką, która porusza zagadnienia związane ze sztuką, kobiecością oraz feminizmem. Kobieta występuje jako draq king pod pseudonimem sir Johnny D’Arc.

Na artystycznym profilu pani Joanny znaleźć można wiele zdjęć i to one są teraz szeroko komentowane przez internautów. Na fotografiach pani Joanny nie brakuje odniesień do świata polityki, praw kobiet oraz aborcji.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Na kolejnym, założonym niedawno instagramowym koncie, pani Joanna przedstawia się jako ''kobieta, siostra, córka, przyjaciółka, kochanka, aktywistka, partnerka i miejska szamanka''.

Założyłam osobny profil na Instagramie, będę w nim na bieżąco mówić o tym, jak się ma moja sprawa sądowa - mówi pani Joanna.

Według portalu Salon24.pl, obecnie pani Joanna jest doktorantką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w literaturoznawstwie, a pracuje jako recenzentka literatury pięknej oraz tłumaczka języka angielskiego.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić