Klęska Rosji w Ukrainie. Tymczasem Putin. Wideo mówi samo za siebie

Na przestrzeni ostatnich dni szala zwycięstwa w wojnie w Ukrainie zaczęła przechylać się na stronę kraju napadniętego przez siły Federacji Rosyjskiej. Mimo że żołnierze Władimira Putina znajdują się w coraz bardziej krytycznej sytuacji, on sam uparcie milczy.

Klęska Rosji w Ukrainie. Tymczasem Putin. Wideo mówi samo za siebie
Władimir Putin uparcie milczy na temat porażek, jakie odnosi jego armia w wojnie w Ukrainie (Getty Images, 2022 Contributor#8523328)

Na zachowanie Władimira Putina zwrócił uwagę Francis Scarr. Korespondent BBC zauważył, że w publicznych wypowiedziach prezydenta Federacji Rosyjskiej próżno szukać słów odnośnie do ostatnich klęsk na froncie.

Na razie Putin nie reaguje publicznie na niepowodzenia, jakie teraz napotyka jego "specjalna operacja wojskowa – zaznaczył Francis Scarr we wpisie na Twitterze.

Putin dodatkowo padł ofiarą krytyki ze strony deputowanych z okręgu Łomonosowa. Niezależny rosyjski portal Meduza podał, że samorządowcy uważają obecnego prezydenta kraju za rządzącego w sposób nieudolny i przestarzały, a także wystosowali na swojej stronie internetowej oficjalne pismo, w którym domagają się jego ustąpienia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"

Władimir Putin o wojnie w Ukrainie. Prezydent Rosji przemilczał porażki

Czym w takim razie zajmuje się Władimir Putin? Prezydent Rosji aktualnie skupia się na zachęcaniu rodaków, aby brali udział w głosowaniu na regionalne projekty. Wziął nawet udział w specjalnym nagraniu, w którym tłumaczy, jak to zrobić.

Zamiast tego dziś rano Kreml opublikował wideo, w którym (Władimir Putin – przyp. red.) zachęca Rosjan do oddania e-głosów w jutrzejszym lokalnym i regionalnym "Dniu Jednego Głosy" – wytyka prezydentowi na Twitterze Rosji Francis Scarr.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przemilczanie porażek odniesionych w wojnie z Ukrainą to stała strategia kremlowskich propagandystów. Taka sytuacja miała miejsce między innymi po ataku na Krym, po którym serię wybuchów w rosyjskich mediach tłumaczono pożarem i nieszczęśliwym wypadkiem.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić