GGG| 
aktualizacja 

Kolędy nie będzie? Niekoniecznie! Ksiądz znalazł sposób

417

Pandemia utrudnia życie zarówno wiernym, jak i duchownym. Ci pierwsi zadają sobie pytanie, jak w tych wyjątkowych czasach będzie wyglądać wizyta duszpasterska w ich domach. Pewien ksiądz znalazł na to sposób.

Kolędy nie będzie? Niekoniecznie! Ksiądz znalazł sposób
(Domena publiczna, Twitter)

Pandemia koronawirusa wywróciła życie wielu osób do góry nogami. Wierni wielu parafii pierwszy raz od lat nie będą mogli przyjąć wizyty duszpasterskiej w ramach kolędy. Większość biskupów zdecydowała się odwołać zbliżające się obchody, żeby zminimalizować ryzyko zakażenia. To kolejny cios dla katolików po Wielkanocy i 1 listopada.

Pomimo zakazu niektórzy księża szukają alternatywy na trudne czasy. Swoją propozycję przedstawił ksiądz Daniel Wachowiak. Duchowny postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na Twitterze. Zamieścił post, w którego treści napisał, że tegoroczna pasterka w jego parafii odbędzie się na zewnątrz. Dodał, że kolęda zostanie przeprowadzona w formie święcenia domów z zewnątrz.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rozwiązanie spodobało się internautom. Post spotkał się z pozytywnym odzewem z ich strony. Ksiądz zaprezentował nawet balkon, z którego przeprowadzi pasterkę. Na nagraniu widać, że wierni będą mogli zebrać się na parkingu.

Wizyta duszpasterska po świętach Bożego Narodzenia jest tradycją katolicką. Ksiądz odwiedza domy wiernych i święci je.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Najnowszy sondaż. Brutalna analiza. "KO nie jest alternatywą"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić