Kolejny wypadek na Śnieżce. Turystka zjechała "rynną śmierci"

39

We wtorek 6 lutego doszło do kolejnego wypadku na Śnieżce. Interweniowały polskie i czeskie służby ratunkowe. Młoda kobieta zjechała tak zwaną "rynną śmierci". Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii.

Kolejny wypadek na Śnieżce. Turystka zjechała "rynną śmierci"
Kolejny wypadek na Śnieżce - Czeszka zjechała “rynną śmierci” (Wikimedia Commons)

Kolejnego, bo w niedzielę doszło tam do śmiertelnego wypadku. Zginęło dwóch Polaków. Tym razem szóstka znajomych zdecydowała się na zdobycie Śnieżki. Czescy ratownicy wskazują, że turyści znów zlekceważyli góry i panujące tu trudne warunki atmosferyczne.

Niestety, mimo wszystkich ostrzeżeń i wielokrotnych apeli, nieodpowiednio wyposażeni turyści znów wybrali się w górską wędrówkę. Dodatkowo grupa wybrała trasę, która w sezonie zimowym jest zamknięta - czytamy w Facebookowym poście czeskich ratowników górskich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ferie w Zakopanem. Ceny zwalają z nóg turystów. "Strasznie drogo"

Grupa wspinała się Drogą Jubileuszową. Zamkniętą nie bez powodu – chodzi o zagrożenie śmiercią w zimie. W pewnym momencie członkowie wyprawy nie byli w stanie kontynuować wędrówki.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Nie mogli już kontynuować podróży. Kiedy jeden z członków grupy wypadł z drogi do doliny Łomniczki, wezwano na pomoc ratowników górskich. Pięć osób udało się bezpiecznie przewieźć do Domu Śląskiego - powiedział portalowi novinky.cz rzecznik służb górskich Marek Fryš.

Do upadku wypadku doszło około trzeciej po południu. Jak okazało się później, kobieta, która otarła się o śmierć, mogła nie być świadoma, jak wielkie miała szczęście.

18-latka ześlizgnęła się tak zwaną rynną śmierci. Nie odniosła jednak żadnych obrażeń. I wraz z inną grupą turystów kontynuowała podróż do Karpacza.

Dziewczyna przeleciała około pół kilometra. Miała szczęście, po prostu upadła na tyłek – podsumował Novince Marek Fryš.

Polscy i czescy ratownicy górscy cały czas apelują o rozwagę. I wyobraźnię - góry to wymagający teren, zwłaszcza zimą.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić