o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ABA
|

Odkryto komórki "zombie”, które ożywają po śmierci człowieka

44
Podziel się

Naukowcy z University of Illinois Chicago (UIC) uważają, że kilka godzin po śmierci człowieka niektóre komórki "ożywają" i jeszcze przez kilka godzin są aktywne. Niektóre z nich mogą się rozrosnąć do olbrzymich rozmiarów.

Odkryto komórki "zombie”, które ożywają po śmierci człowieka
Zdj. ilustracyjne. (Getty Images)
bDYUfjfV

Naukowcy z Uniwersytetu w Illinois opublikowali swoje najnowsze badania dotyczące tkanki mózgowej i jej aktywności po śmierci. W czasopiśmie "Scientific Reports" przedstawili analizę genów świeżej tkanki mózgu pochodzącej od operowanego pacjenta.

Komórki "zombie" w mózgu

Naukowcy zbierali tkanki w regularnych odstępach, co kilka godzin. Chcieli sprawdzić, jakie reakcje występują po śmierci człowieka. Okazało się, że niektóre komórki ożywały po śmierci i rozrastały się do sporych rozmiarów.

bDYUfjfX
To, że ten typ komórek powiększa się, nie jest zaskakujące, ponieważ ich rolą jest m.in. regeneracja uszkodzeń w mózgu po uszkodzeniach na skutek niedotlenienia czy udaru – wyjaśnia dr Jeffrey Loeb jeden z autorów badania.
Zobacz także: Wyłącznik bólu. Szykuje się rewolucja w produkcji leków przeciwbólowych

Loeb i jego zespół zauważyli, że odkrycie to może być bardzo przydatne w badaniach nad autyzmem czy schizofrenią. W przyszłości mogą się przyczynić do opracowania leku.

bDYUfjgd
Większość naukowców przyjmuje, że badają mózgi, w których wszystko zatrzymało się wraz z ostatnim uderzeniem serca. Tylko to nie prawda. Nasze odkrycie musi doprowadzić do nowego spojrzenia na badania tkanki mózgu. Po prostu nikt nie brał pod uwagę tych zmian – dodaje dr Loeb.
bDYUfjgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
Ebolavirus
2 miesiące temu
Musze się spieszyć! Jest COVID, HiV, jakaś choroba w Nigerii zniszczą świat szybciej!
Mario
2 miesiące temu
Wincyj leków. Wincyj!!!!
rick
2 miesiące temu
To koronawirus który mutuje w wirusa zombi, już nawet twardy lokdałn nie pomoże.
bDYUfjgz
Bigbang
2 miesiące temu
Drogi Autorze tego tekstu, słowo „nieprawda” piszemy razem.
ggggggggg
2 miesiące temu
Zaczynam się bać, jak to się ma do kremacji zwłok, osoba jest martwa, czy nie? Czy odczuwa ból?
ciekawe
2 miesiące temu
To prezes prezesów już o tym wie ???
Robert
2 miesiące temu
Przecież Macierewicz już dawno o tym pisał i stąd były te ponowne wykopki ofiar katastrofy smoleńskiej. Szukano wyrośniętego prochu, DNA brzozy oraz komórek bomby termo barycznej. Do dnia dzisiejszego tajemnicą owiane są te wykopaliska antoniego i jego przydupasów
zlotnik44
2 miesiące temu
Najbardziej odkrywcze i kreatywne są wszystkie dopiski i rewelacje pod każdym artykułem .Po co czytać artykuł - więcej się dowiesz i nauczysz -brawo Polak POTRAFI !!!!
Wirus
2 miesiące temu
Do olbrzymich rozmiarów to rozrasta się majątek Obajtka.Niedługo obejmie pół Polski bo drugie pół już zajął KK.
NWO juz tu je...
2 miesiące temu
Poszukajcie wypowiedzi wirusologa i wakcynologa z 25 letnim stazem:Dr Geert Vanden Bossche, ktory APELUJE O ZAPRZESTANIE SZCZEPIEN - gosc pracowal dla killa billa i melindy. Dowiecie sie czym moze skonczyc sie podawanie szczepionek mRNA , co to jest reversal effect, virus escape, czym sie rozni odpornosc nieswoista czyli wrodzona od swoistej ( nabyta) , czym sa przeciwciala niespecyficzne (naturalne) od specyficznych, no i co to jest ADE. To abcedlo ludzi swiadomych ktorzy nie chca robic ze swojego organizmu laboratorium doswiadczalnego.
ALKowiec89
2 miesiące temu
Wyobraźcie sobie taką sytuację: ponad 50.000 zgonów przez COVID 19 w Polsce. Komórki po śmierci ożywają. Mamy korona Zombie. Apokalipsa Zombie nadchodzi.
lab
2 miesiące temu
mRNA w szczepionkach antycovidowych to robi.
NlCK
2 miesiące temu
Niektóre tzn. które? Nie mają jeszcze nazwy?
bDYUfjgr
Neurolog
2 miesiące temu
Komórki mózgowe u wnuka Gomułki przestały pracować i to nie od wczoraj.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić