Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Konflikt Ukraina-Rosja. "Przygotowujemy się do konfrontacji na pełną skalę"

135
Podziel się

Napięcia między Ukrainą a Rosją w związku z Półwyspem Krymskim znów osiągają punkt szczytowy. Dowódca ukraińskiej marynarki wojennej stwierdził, że jego kraj przygotowuje się do wybuchu walk w tym obszarze. Powodem ma być dostęp Krymu do słodkiej wody.

Konflikt Ukraina-Rosja. "Przygotowujemy się do konfrontacji na pełną skalę"
Według ukraińskiego dowódcy, kraj stale wzmacnia swoją pozycję na Morzu Czanym (Konstantin Sazonchik / TASS / Forum, RM, Konstantin Sazonchik / TASS / Forum)
bCObstyt

Jak powiedział portalowi Dumskaya.net, kontradmirał Ołeksij Nejiżpapa, głównodowodzący ukraińskiej marynarki wojennej, jego formacja przygotowuje się "do walk na pełną skalę"

Przygotowujemy się do wojennej konfrontacji na pełną skalę, rozumiejąc, że jeśli do niej dojdzie, niestety, będzie wiele strat - i wśród naszych wojskowych, i cywilów. Wielu teraz tego nie rozumie, choć w kraju trwa siódmy rok wojny - mówił Nejiżpapa, dodając, że Ukraińcy nie tylko wzmacniają swoje siły na morzu, ale też przygotowują się do walk miejskich, czy okopowych, znanych z wojny w Donbasie.

Czytaj także:

bCObstyv

Zajęcie Krymu przez Rosję

Od marca 2014 roku Krym znajduje się pod kontrolą Federacji Rosyjskiej, o czym, w wyniku budzącego wiele wątpliwości referendum, "zdecydowali" mieszkańcy obszaru. Ukraińcy nadal traktują półwysep jednak jako okupowaną część swojego terytorium.

Po zajęciu Krymu przez Rosjan, Kijów podjął m.in. decyzję o przerwaniu dostaw wody z największej rzeki kraju, Dniepru, przez Kanał Krymski. Wobec tego półwysep wciąż zmaga się z niedoborami słodkiej wody. Neijżpapa uważa, że Rosja może w najbliższym czasie próbować przedrzeć się do obwodu chersońskiego, na zachód od Krymu, aby przejąć kontrolę nad kanałem.

Jak podaje PAP, słowa kontradmirała potwierdza wiceszef ukraińskiego MON, Wasyl Bodnar. W wywiadzie dla agencji Interfax-Ukraina, stwierdził, że Ukraina musi przygotować się mentalnie do ataku zbrojnego ze strony Rosji i to "w najbliższej perspektywie".

Bodnar uważa, że powodem może być nie tylko kwestia braków wody na Krymie, ale również destabilizacji sytuacji politycznej w samej Rosji, np. związanej z ostatnimi wynikami referendum konstytucyjnego, które dało Władimirowi Putinowi możliwość rządzenia krajem aż do 2036 roku.

bCObstyB

Zobacz także: Rosja pręży muskuły. Wojsko na paradzie Dnia Zwycięstwa

bCObstyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(135)
Franek
miesiąc temu
Nigdy nie wierzcie Rosji!!!!!
Polak
miesiąc temu
Jak Rosja może nazywać się Demokratyczna ,czy któryś z Krajów Zachodu przedłużył kadencję Prezydenta?Nigdy a tyle lat demokracji a Rosja i niektóre jej satelity-republiki zmieniła Konstytucję po 2-kadencjach -Hańba
obserwator
miesiąc temu
wszyscy mądralińscy sie mądrza ze Ukraina to nie kraj a zapomnieli jak sami byliśmy pod butem rosji w rozbiorach i nie tylko
bCObstyX
HOMOSOWIETIK
miesiąc temu
ROSJĘ CZEKA PRZEWRÓT POLITYCZNY WYNIKAJĄCY Z JEJ SŁABOŚCI JAK NIGDY PRZEDTEM . KOLOS NA GLINIANYCH NOGACH KRUSZEJE I ROZTRZASKA SIĘ POD WŁASNYM CIĘŻAREM W SWOJEJ NIESTABILNOŚCI GOSPODARCZEJ .
Prawda
miesiąc temu
Rosjann porównałbym do szarańczy która jak wpadnie na podatny grunt to wyciągnie z niego co się da i poleci dalej niszczyć Tak właśnie jest teraz z Krymem zniszczyli co mieli zniszczyć a teraz pójdą dalej aby zaspokoić swoje prymitywne istnienie
Najnowsze komentarze (135)
bofors
3 tyg. temu
Rosja rozleci się od środka jak tak dalej będzie ! byłe republiki rozpętają dym i zachcą autonomii i wolności ! jak Rosja pokaże swoją słabość to większe mocarstwa zaczną interesować się roszczeniami ziem ! milionowa armia ma bronić tak dużej powierzchni ! starcia konwencjonalne będą dla nich straszne oni użyją 30% siły a Zachód 80% jak Rosja przeżuci z Azji wojska i tamte ziemie będą bezbronne przerzut na takim obszarze potrwa kupę czasu ! a pozostawienie bezbronnej Armii stanie się łatwym łupem Azji ! Udeżenie Nuklearne w środek europy zagrozi innym państwom i rozwścieczy okoliczne ! Tak może skończyć się Rosja ! głupi są zamiast gwiazdorzyć z miliardami rubli wzięli by się za byt Rosjan i współprace z innymi niepolegającą na szantażu , naciskach , cwaniakowaniu tylko normalnej cywilizowanej gospodarczej współpracy !
Realista
4 tyg. temu
Rosjanie niec ubiją 40 mln ukraińców, a upaińcy niech ubiją 40 mln Rosjan i będzie trochę luźniej w regionie
Rrr
4 tyg. temu
Nie rozumiem jaka wojna Przecież wszyscy młodzi Ukraińcy zamiast walczyć o swój kraj uciekli do Polski Nie zasługują na własne państwo Dla nich ważniejsze kasa a nie ojczyzna Też powinniśmy przyłączyć nasz ziemię wschodnie z przed 1939 ale bez ludzi Troche wszyscy by poszukiwali i by ucichło tak jak z Krymem
rolnik
miesiąc temu
ukraina może Rosji co najwyżej podziękować że nie zajęli jej w całości. To na tyle z mojej mańki:).
J-23
miesiąc temu
Ukroszki jedyne co mogą sobie zrobić to poszczekać. Tak wyjdzie im ta walka jak o ten cały Krym... Jedyne co potrafili oprawcy, degeneraci, to Wołyń, i potem gwałty na kobietach w Warszawie podczas powstania...
Rib
miesiąc temu
Teraz będą walczyć.smiechu warte trzeba było walczyć jak Putin wysłał zielone ludziki...na Krym
LIKEPANEL.PL
miesiąc temu
⬆️U góry nazwa strony⬆️ Masz ochotę na poznanie atrakcyjnych kobiet z Twojej okolicy?
hahah
miesiąc temu
Ale bełkot.....
bCObstyP
wk001
miesiąc temu
Odcinanie dostępu do wody pitnej to zbrodnia wojenna!
Jan
miesiąc temu
Krzyż na drogę byle by naszych do tej wojny nie wciągnięto.
Gość
miesiąc temu
Rosja nigdy nie była demokratyczna .To że w ogóle są wybory to tylko pozorowanie normalności .KGB nigdy nie oddało władzy zmienili tylko nazwę .
Goldengecko
miesiąc temu
W zasadzie po odcięciu dostaw wody słodkiej to zwykli Ukraińcy na Krymie cierpią
empatia
miesiąc temu
Przecież tam wszędzie mieszkają zwykli ludzie, którzy bardzo pragną żyć w zgodzie z sąsiadami i trwałym pokoju? Właściwie każdy normalny człowiek pragnie żyć, nikt nie chce umierać, i nikt nie chce patrzeć na niewyobrażalne cierpienia dzieci? Czy władze Ukrainy i Rosji nie mogą się wreszcie jakoś pogodzić? Czy to, stało się już zupełnie niemożliwe? Albo czy Polacy nie mogą wreszcie żyć w prawdziwej przyjaźni że wszystkimi, swoimi sąsiadami? Czy naprawdę politycy i zwykli ludzie muszą rozdrapywać jakieś stare rany? Co się dzieje z tym światem, i co się dzieje z nami wszystkimi?
Marek
miesiąc temu
odetnijmy kosciol w Polsce od panstwowej kasy to zobaczycie prawdziwy skowyt
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić