o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Koniec złudzeń. Wiadomo, kiedy odbędzie się matura 2021

1
Podziel się

Matura 2021 już niebawem! Kiedy odbędą się egzaminy dojrzałości? Jakie zasady będą obowiązywać? O czym powinni pamiętać maturzyści? Prezentujemy najważniejsze informacje dot. matury 2021.

Koniec złudzeń. Wiadomo, kiedy odbędzie się matura 2021
Matura 2021: terminarz (Getty Images)
bDYTgjcl

Niektórzy uczniowie myśleli, że matury zostaną przełożone. Tymczasem minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek potwierdził już, że egzaminy dojdą do skutku zgodnie z pierwotnymi założeniami.

W związku z tym matury rozpoczną się już 4 maja i potrwają do 20 maja. Termin dodatkowy to 1-16 czerwca, natomiast sesja poprawkowa została przewidziana na 24 sierpnia.

bDYTgjcn

Najpierw uczniowie przystąpią do weryfikacji wiedzy z języka polskiego na poziomie podstawowym. 5 maja odbędzie się egzamin z matematyki, natomiast następnego dnia sprawdzona zostanie wiedza z języka angielskiego. Kompletny terminarz matur dostępny jest na stronie internetowej CKE.

Matura 2021. Reżim sanitarny podczas egzaminów

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowały już zasady sanitarne, które będą obowiązywać w trakcie egzaminów maturalnych.

bDYTgjct

Maturzyści będą zobowiązani do zachowania dystansu społecznego. Konieczne będzie też częste dezynfekowanie rąk oraz zasłanianie ust i nosa maseczką. Po zajęciu miejsc przez zdających maseczki będzie można zdjąć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYTgjcO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Czarnek
3 tyg. temu
Każdy przed egzaminem dostanie różaniec by czuć się bezpiecznie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić