Kontrowersyjna decyzja na Wyspach. Chodzi o szczepienia dzieci przeciw COVID-19

20

Rząd Wielkiej Brytanii przedstawił nową decyzję w kwestii walki z koronawirusem. Nie wszyscy będą z niej zadowoleni – postanowiono wycofać się z masowych szczepień dzieci przeciwko COVID-19. Wiemy, które zakwalifikują się do przyjęcia preparatu.

Kontrowersyjna decyzja na Wyspach. Chodzi o szczepienia dzieci przeciw COVID-19
Rząd Wielkiej Brytanii zdecydował, że nie będzie przeprowadzać masowego szczepienia dzieci. Znamy powód (Getty Images)

Decyzja o wycofaniu się z masowych szczepień dzieci została przedstawiona w poniedziałek 19 lipca. Według ustaleń agencji Reutera, osoby niepełnoletnie będą mogły przyjąć szczepionkę na COVID-19, jednak będzie to miało miejsce wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Szczepienia dzieci przeciw COVID-19

Rząd uzasadnił decyzję o wycofaniu tym, że dzieci są mniej narażone na ciężkie powikłania po przebyciu COVID-19. Z tego powodu będą one musiały uzbroić się w cierpliwość do czasu, gdy preparat otrzymają najbardziej potrzebujące grupy osób.

Zgodnie z nowymi wytycznymi Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Immunizacji (JCVI) o szczepionkę mogą ubiegać się jedynie dzieci z ciężkimi zaburzeniami neurologicznym. O pozytywne zakwalifikowanie nie muszą się również obawiać nieletni z zespołem Downa, immunosupresją oraz pogłębionymi trudnościami w uczeniu się.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepionka przeciw koronawirusowi dla dzieci. Od kiedy możliwa?
Będziemy oferować ochronę, jaką zapewnia szczepionka, najbardziej narażonym osobom i w rezultacie wszyscy będziemy bezpieczni – zapewnił Anthony Harnden, wiceprzewodniczący JCVI.

Od marca 2021 roku na terenie Wielkiej Brytanii odnotowano 30 przypadków śmierci dzieci chorujących na COVID-19. Zapisywać się na szczepienie mogą wyłącznie ci zdrowi nastolatkowie, którzy za co najmniej trzy miesiące będą obchodzić 18. urodziny.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić