o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Koronawirus. Mgła mózgowa postrachem ozdrowieńców

6
Podziel się

Ci, którym udało się wygrać z koronawirusem, zdają sobie sprawę z tego, że to jeszcze nie koniec. Skutki uboczne mogą za ozdrowieńcami iść naprawdę długo.

Koronawirus. Mgła mózgowa postrachem ozdrowieńców
Skutki uboczne zakażenia koronawirusem odczuwalne mogą być nawet przez kilka miesięcy, (Getty Images)
bEqBsQGJ

Po przechorowaniu COVID-19 koniec izolacji i dwa negatywne testy to nie wszystko. Okazuje się, że skutki uboczne zakażenia mogą być naprawdę uciążliwe i trwać miesiącami. Największym postrachem ozdrowieńców jest tzw. "mgła mózgowa".

Wirusy mogą infekować w komórkach nerwowych. Jak mówi dr. Adam Hirschfeld, neurolog z Oddziału Neurologii i Udarowego Centrum Medycznego HCP w rozmowie z portalem ABC Zdrowie, tak właśnie działa koronawirus. Dowodem tego jest strata smaku i węchu.

bEqBsQGL

Norbert Wrzesiński, który zachorował na COVID-19 wiosną, przyznał w rozmowie z portalem abcZdrowie, że węchu nie odzyskał od 7 miesięcy. Innym problemem neurologicznym wynikającym z "mgły mózgowej" są zawroty i bóle głowy, a przede wszystkim problemy z pamięcią.

W przypadku pacjentów z COVID-19 rozważa się obecnie cztery główne mechanizmy zarówno tego zjawiska, jak i pozostałych problemów neurologicznych. Najsilniejsze teorie dotyczą: mechanizmu zapalnego, immunologicznego, zakrzepowo-zatorowego oraz uszkodzenia wielonarządowego z niedotlenieniem mózgu włącznie - zauważyła lek. Magdalena Wysocka-Dudziak w rozmowie z acbZdrowie.

Lekarze mają również inną teorię na temat tego, dlaczego może dochodzić do takich symptomów. Dr. Dudziak zauważa, że wpływ może mieć na to zespół stresu pourazowego. To jednak tyczy się tych pacjentów, którzy wymagali hospitalizacji i byli w naprawdę ciężkim stanie.

bEqBsQGR

To jednak mniej prawdopodobna teoria, która nie wszystkich dotyczy. Na takie właśnie skutki uboczne zakażenia COVID-19 skarżyła się pogodynka Dorota Gardias. Choć z wirusem wygrała już dawno, wciąż odczuwa jego skutki uboczne.

Zobacz także: Kryzys na rynku pracy. Czeka nas emigracja zarobkowa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqBsQHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Zdrowy
8 miesięcy temu
Chyba to ma jakiś sens bo odkąd wyzdrowiałem to znacznie mniej piję wódki przez to,że kiedy ją sobie poleje to w następstwie tej mgły mózgowej zapominam wypić.
,, ,
8 miesięcy temu
W maju były testy i nie jeden a kilka oraz 30 dni izolacji...skup się
Becia
8 miesięcy temu
Jakie dwa testy po izolacji czy kwarantannie? Nikt nie robi testów skąd te informacje wyssane z palca? Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd?
bEqBsQHn
📺📺📺
8 miesięcy temu
A może opady sniegu🤩🤩🤩🤩🤩🤩
Mulite
8 miesięcy temu
Niema wontpliwości że ludzie zaczną za chwilę masowo emigrować,za pracą ale i nie tylko!!
Mulite
8 miesięcy temu
Niema wontpliwości że ludzie zaczną za chwilę masowo emigrować,za pracą ale i nie tylko!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić