Jacek Dyrdak| 

Koronawirus. Uznano ich za zdrowych i pozwolono wyjechać. Chińczycy zakażeni

152
Podziel się:

U czterech osób z prowincji Hubei w Chinach – epicentrum pandemii – zdiagnozowano koronawirusa. Nastąpiło to po tym, jak osoby te opuściły prowincję. Kiedy wyjeżdżały, dysponowały certyfikatami mówiącymi, że nie są zakażone.

Koronawirus. Uznano ich za zdrowych i pozwolono wyjechać. Chińczycy zakażeni
(Getty Images)

Pacjenci znajdują się w trzech różnych miastach w Chinach. Pozwolono im opuścić Hubei, kiedy okazali specjalny kod QR na smartfonie, zaświadczający, że są zdrowi.

Władze prowincji są zaniepokojone. Twierdzą, że przypadki te unaoczniają luki w systemie. Przyznają, że nie wiedzą, kto jest temu winny.

Zobacz też: Osocze ozdrowieńców w walce z koronawirusem

Koronawirus. Ludzie opuszczają Hubei

Stolicą Hubei jest Wuhan, miasto, w którym stwierdzono pierwsze na świecie przypadki koronawirusa SARS-CoV-2. Odkąd 25 marca w Hubei zniesiono restrykcje dotyczące podróży, co najmniej 2,8 milionów pracowników migrujących otrzymało pozwolenie na opuszczenie prowincji.

Koronawirus. Kody QR w Chinach

Chiny wprowadziły system kodów QR, pozwalający szybko zidentyfikować osoby zakażone koronawirusem. Osoby zdrowe otrzymują "zielony kod", dzięki czemu mogą się przemieszczać i odwiedzać miejsca publiczne. Z kolei osoby, które przechodzą kwarantannę, otrzymują "kod żółty" lub "czerwony" – w zależności od tego, jak wiele dni spędziły w izolacji.

Koronawirus w Chinach

W Chinach stwierdzono jak dotąd ponad 82 tys. przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło przeszło 3,3 tys. osób. To właśnie w tym kraju pod koniec ubiegłego roku stwierdzono pierwszy przypadki SARS-CoV-2 – koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić