o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
BOB
|

Koronawirus w Polsce. Niepokojące odkrycie naukowców na Podlasiu

27
Podziel się

Koronawirus cały czas mutuje, a jego różne warianty dotarły już do Polski. Teraz naukowcy odkryli kolejną mutację, którą nazwano "podlaską". Czy są powody do obaw?

Koronawirus w Polsce. Niepokojące odkrycie naukowców na Podlasiu
Odkryto "podlaski" wariant koronawirusa (PAP, EPA)
bDJrqncR

Rząd od kilku dni mówi wprost, że w Polsce rozpoczęła się trzecia fala pandemii koronawirusa. Z tego powodu małe są szanse na luzowanie kolejnych obostrzeń. Bardziej trzeba się nastawić na to, że niektóre z nich zostaną przywrócone.

Odkryto "podlaski" koronawirus

To związane jest m.in. z faktem, że do naszego kraju dotarły mutacje COVID-19. Wiadomo już, że u zakażonych zdiagnozowano już m.in. wariant brytyjski oraz południowoafrykański. Specjalistyczne badania w tej kwestii prowadzi Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

bDJrqncT

Przebadano 69 pacjentów z województwa podlaskiego. Wykryto u nich także warianty pochodzenia irlandzkiego, belgijskiego i rosyjskiego. Co ciekawe, są także nieznane dotąd mutacje. Nazwano je "podlaskimi". Na razie jednak nie ma powodu do niepokoju.

Tych pięć przypadków tego wariantu podlaskiego, to jest taki wariant, który mało różni się od tych wariantów stwierdzonych w regionach Europy, więc myślę, że on się będzie zachowywał podobnie w stosunku do tych innych wariantów - mówi w "Radio Białystok" dr. hab. Joanna Reszeć.
bDJrqncZ

Badania cały czas trwają i okaże się, czy "podlaski" koronawirus rozprzestrzenił się, czy są to pojedyncze przypadki. Warto pamiętać, że nowe warianty potrafią szybciej roznosić się wśród ludzi.

Zobacz także: Ile fal koronawirusa nas czeka? Prof. Szuster-Ciesielska odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJrqnda
bDJrqndu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Wojciech
1 tyg. temu
Oszuści robią wam wodę z mózgu licząc na to że nie macie pojęcia o genetyce i chorobach zakaźnych. KAŻDY wirus mutuje. To normalne. I z każdą mutacją staje się MNIEJ GROŹNY!! To też naturalne. Raz na milion zdarza się że wirus zmutuje do jakiejś groźniejszej formy. Ale tylko raz na milion a nie każda mutacja a was straszą każdą mutacją!!!
Buhahahaha
1 tyg. temu
A ja znalazłem nową mutację w mojej piwnicy ale franca uciekła razem z całym bimbrem.
smutne
1 tyg. temu
grypa też ma co rok mutacje i potrzebuje co rok nowych szczepionek, wirusy mają to do siebie że mutują i to się nigdy nie skończy, jak skończą testować wtedy się skończy, z koronawirusami żyjemy od kilkudziesięciu lat już studenci w podręcznikach z lat 80 uczą się o nich, każdy już miał z nimi do czynienia i większość społeczeństwa jest odporna a testy są niewiarygodne nie odróżnią grypy od koronawirusa a poza tym kanadyjski polityk już w czerwcu ujawnił plany globalnego resetu i było tam że pojawi się mutacja pod koniec lutego więć to są tylko plany które rządy wykonują a nie świrusek bo skąd w tych planach mutacje aby dalej straszyć i zamykać gospodarki ludzie obudzcie się to całe szaleństwo skończy się kiedy oni będą chcieli, szczepionki to tyko aby wprowadzać kontrole społeczeństwa na które bez tej pandemii nigdy byście się nie zgodzili
bDJrqndv
Heniek
1 tyg. temu
Moja teściowa mutuje się z miesiąca na miesiąc.Nie wiem jakdlugo z nią wytrzymam.
KoloPatolo
1 tyg. temu
To mutacja discopolowa...
Najnowsze komentarze (27)
podatnik
1 tyg. temu
Mutacja Warszawska zrujnujuskrajus
Rasist
1 tyg. temu
No ta, afrykański pomór świń, ptasia grypa, koronawirus. Wszystko zawsze zaczyna się na podlasiu. Porażka.
rafal
1 tyg. temu
Jak się czują manekiny, już lepiej im troszeczkę..
Sledzik
1 tyg. temu
Jeszcze zapomnieli o mutacji zwanej sledzik
marak
1 tyg. temu
Minął rok ile powstalo czy powstaje pelno funkcjonalnych szpitali w razie czego?albo jak przyjdzie co innego , żeby znów nie były przepelnione
Kot
1 tyg. temu
Dokładnie to wiemy że jeden psychol może przekonać tysiące i miliony ludzi to wszystko zależy od tego jaką taktykę obierze żeby wpłynąć na psychikę ludzi . Normalny zdrowy człowiek ma syndrom za i przeciw i określi sytuację . Media robią swoje zastraszanie ludzi . To jest poza prawem !!!Cofnijmy się do marca ubiegłego roku jak wodę z mózgów na robiono i to samo jest w Niemczech cyrk na kółkach tylko w Polsce nikt nie wie 😂😂😂
rety
1 tyg. temu
W są mym kraju jest bardzo wiele mutacji covida .Tyle ile województw i regionów geograficznych.Po prostu multum.
sky
1 tyg. temu
Jak zmutował na Podlasiu to już nawet bimber nie pomoże ... strzeż sie Polsko. Wirus silny jak żubr!
bDJrqndn
Major
1 tyg. temu
Kononowicz - Mutant z Podlasia... to przez niego
Toni
1 tyg. temu
Czy mutacja zoliborska jest juz opisana ? Podobno polska szczepionka bedzie na nia skierowana.
Harry
1 tyg. temu
Hahahaha
taki1
1 tyg. temu
za chwile będzie mutacja podwawelska, podkarpacka , podgórska, podsuszana itd
poznaniak
1 tyg. temu
20 stycznia 2020 roku na pokład wycieczkowca „Diamond Princess” wszedł 80-letni pasażer, 25 stycznia zawinął do portu w Hongkongu i tam wysiadł. 31 stycznia trafił do szpitala i w tym samym dniu przeszedł badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2, z wynikiem pozytywnym. Przez równo 14 dni pasażerowie i załoga nie mieli pojęcia z jakim „śmiertelnym niebezpieczeństwem” podróżują. 14 dni to jest też dokładny okres inkubacji wirusa, co oznacza, że 3711 ludzi zgromadzonych nawet nie w jednym mieście, ale w jednym dużym bloku pływającym, nie miało cienia szansy, aby się z wirusem nie zetknąć. Spośród 3711 „królików doświadczalnych” zaraziło się zaledwie 712, co daje 19% populacji, 81% machnęło na „wirusa” ręką. 318 zarażonych nie miało żadnych objawów, kompletnie nic, a to nam mówi, że 45% zarażonej populacji w ogóle wirus nie rusza. 387 pasażerów miało lekkie objawy, charakterystyczne dla klasycznego przeziębienia i oni zostali wyleczeni dostarczając informacji, że 54% spośród zarażonych po zażyciu polopiryny i kilkudniowej, góra kilkunastodniowej kuracji, wraca do roboty. Jedynie 7 z 3711 osób zmarło, co wskazuje na śmiertelność nie większą niż 0,18% i choćby nie wiem jak wszyscy utytułowani i domorośli epidemiolodzy się zapierali, to ten wskaźnik jak w mordę strzelił jest wskaźnikiem śmiertelności zwykłej grypy. Tyle wiemy dzięki darom niebios, ale dziwnym sposobem prawie nikt z tej wiedzy nie chce korzystać. Dlaczego? Dlatego, że ta wiedza i drogocenne wskaźniki psują „zabawę” w globalną „pandemię” i jeszcze dodatkowo „zabawę” w „kwarantannę”.
Heniek
1 tyg. temu
Moja teściowa mutuje się z miesiąca na miesiąc.Nie wiem jakdlugo z nią wytrzymam.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić