o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Polacy podzieleni. Chodzi o obostrzenia

5
Podziel się

Pojawia się mnóstwo dyskusji dotyczących obostrzeń. Polacy są podzieleni. Jedni chcieliby zniesienia części ograniczeń, a inni uważają, że należy je utrzymać na aktualnym poziomie.

Polacy podzieleni. Chodzi o obostrzenia
Koronawirus w Polsce. Co Polacy sądzą o luzowaniu obostrzeń? (Getty Images)
bEhvdIFx

33,7 proc. Polaków oczekuje od rządu utrzymania obostrzeń na obecnym poziomie. Niewiele mniej, bo 33,2 proc. osób, chce, by doszło do poluzowania ograniczeń. Takie wnioski płyną z sondażu przeprowadzonego przez United Survey dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Są też tacy, którzy chcieliby zaostrzenia rygorów epidemicznych. To 21 proc. badanych. Zdania na ten temat nie ma 12,1 proc. ankietowanych.

bEhvdIFz

W ramach tego badania przepytano grupę 1000 respondentów. Chciano się dowiedzieć, jakie są ich odczucia i potrzeby względem przyszłych działań rządu. Stawiano między innymi takie pytanie:

Gdyby rząd musiał wprowadzić restrykcje w związku z rosnącą liczbą przypadków jakie powinny zostać wprowadzone w pierwszej kolejności?

Koronawirus w Polsce. Jakich restrykcji oczekują Polacy?

Jak na powyższe pytanie odpowiadali uczestnicy badania? Oto dane (za rmf24.pl):

bEhvdIFF
  • Nakaz noszenia tylko maseczek, czyli zakaz zakrywania twarzy przyłbicami lub szalikami czy chustami - 45,9 proc.
  • Zamknięcie galerii handlowych - 20,3 proc.
  • Zamknięcie kina teatrów, muzeów - 15,6 proc.
  • Zamknięcie stoków i innych obiektów sportowych - 13,2 proc.
  • Zawieszenie nauczania w szkołach dla klas 1-3 - 12,4 proc.
  • Zamknięcie hoteli - 10,0 proc.
  • Nie wiem/Trudno powiedzieć - 18,9 proc.
  • Inne - 15,3 proc.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhvdIGa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Bruce Lee
4 miesiące temu
Mieszkam na Śląsku miastem Rządzi Lewica od 20lat i będzie dalej Rządziła 180 tys ludności. Tutaj wirusa NIE MA nie znam ani jednej osoby zarażonej, a co dopiero pochowanej,kto chce chodzi w masce, kto nie chce to nie. Policja nie wlepia mandatów tak jak to robią w innych miastach w których gospodarzem jest PIS. Więc pytam sie gdzie jest ten wirus?? i o co tu chodzi!!! . Wychodzi na to ze obecny Rząd robi wszystko aby skłócić Polaków i zniszczeć Polską gospodarkę. Dziękuję.Milego dnia.
adam
4 miesiące temu
znam takich co zmarli bo przez to wariactwo do szpitala nie zostali przyjęli, a pieniądze biorą. Ludzie umierali i będą umierać, umierają na grypę, z przepicia czy w wypadkach komunikacyjnych ale to nie znaczy że wszyscy mają być zamknięci , zakazać sprzedaży alkoholu czy przestać używać samochodów. nikt was z domu za uszy nie wyciąga, siedzcie jak chcecie, tak samo szczepcie się ile chcecie ale nie zmuszajcie innych. Nie przelewajcie swoich fobi na innych.
Adam
4 miesiące temu
Wyznawcy covidianizmu pandenizmu to są prawdziwi płaskoziemcy. Na siłę narzucają rozsądnym ludziom swoje wierzenia. Niech siedzą w domach, w maseczkach i w czym tam chcą. Mogą nawet nocniki na głowy zakładać, ale nam dajcie spokój, oszołomy.
bEhvdIGb
wednesday
4 miesiące temu
Bez szczepień, maseczek i utrzymywania dystansu nie zwalczymy wirusa. Ale Polacy wiedzą lepiej. Nie uznają takich ograniczeń a potem obwiniają o wszystko rąd.
Olusia
4 miesiące temu
Polacy dopiero wierzą w korona wirusa, gdy udusi się im ktoś bliski. I nawet wtedy twierdzą, że to wina tego rządu.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić