Koszmar na mszy w Warszawie. Kard. Nycz trafił do szpitala!

204

Problemy zdrowotne kardynała Kazimierza Nycza. Duchowny zasłabł w trakcie mszy krzyżma świętego w archikatedrze warszawskiej. Po tym zdarzeniu przewieziono go do szpitala.

Koszmar na mszy w Warszawie. Kard. Nycz trafił do szpitala!
Kard. Kazimierz Nycz (AKPA)

Archidiecezja warszawska przekazała, że kard. Kazimierz Nycz przejdzie badania diagnostyczne. Poinformowano jednocześnie, że po zasłabnięciu duchownego msza była kontynuowana przez biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka.

Podczas Mszy św. Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz zasłabł. Został przewieziony do szpitala na badania diagnostyczne. Mszę świętą kontynuował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Prosimy o modlitwę za Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego - tak brzmi komunikat archidiecezji warszawskiej.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zasłabnięcia duchownego. Badania powinny wszystko wyjaśnić.

Wielki Czwartek 2021. Zasłabnięcie kard. Nycza

Do zasłabnięcia kard. Kazimierza Nycza doszło już na początku mszy krzyżma świętego, która rozpoczęła się w Wielki Czwartek o godz. 10:00 w Archikatedrze Warszawskiej.

Metropolita warszawski odprawiał tę mszę bez udziału wiernych. W kościele pojawili się jedynie jego najbliżsi współpracownicy, księża dziekani i neoprezbiterzy wyświęceni w 2020 roku.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić