Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Ksiądz wywołał burzę. Bo poparł WOŚP

289

Popularny w mediach społecznościowych "Ksiądz z osiedla" wsparł w tym roku WOŚP. Nie spodobało się to części jego zwolenników. Ksiądz postanowił wszystko wyjaśnić.

Ksiądz wywołał burzę. Bo poparł WOŚP
Ksiądz poparł WOŚP. Wielu jego fanom się to nie spodobało. (YouTube)

Ks. Rafał Główczyński z parafii Brata Alberta w Elblągu podpadł niektórym obserwującym, kiedy poinformował w mediach społecznościowych, że wspiera WOŚP.

WOŚP wspieram, uważam, że robią dobre rzeczy, co nie oznacza, że zgadzam się ze wszystkim, co mówi pan Jurek Owsiak. Ja osobiście WOŚP wspieram, bo jestem przekonany o tym, że cokolwiek by się w tej organizacji nie działo, to i tak większość pieniędzy idzie na dobre rzeczy, stąd moje wsparcie - mówił ksiądz na jednym ze swoich ostatnich filmików.

W komentarzach zawrzało. Niektórym nie spodobało się, że ksiądz popiera WOŚP.

Jedynie, co możemy zrobić, to się modlić za księdza - napisał jeden z użytkowników.

Nie brakuje jednak też pozytywnych, wspierających komentarzy. Niektórzy przyznają, że sprzęt zakupiony dzięki WOŚP uratował im życie.

Byłam w szpitalu dziecięcym, leżałam na łóżku WOŚP, a obok mnie była szafka. Ludzie nie kłamią, sprzęt uratował życie tysiącom Polaków. Prawie wszystkie pieniądze idą na oddziały w szpitalach, lekarze doskonale wiedzą na jakim poziomie są w stanie leczyć nas dzięki temu sprzętowi - pisze jedna z internautek.

Sam ksiądz negatywnych komentarzy raczej nie bierze do siebie i w kolejnym filmie tłumaczy swoją postawę.

Chcę powiedzieć, że ja również mam sporo zastrzeżeń do pana Jurka Owsiaka, i naprawdę, to, że wsparłem zbiórkę, nie znaczy, że ja się z nim w pełni zgadzam. Wspierając zbiórkę, chciałem wesprzeć zakup nowego sprzętu medycznego dla potrzebujących - stwierdził "Ksiądz z osiedla".

Niektórych to jednak wciąż nie przekonuje.

Kolejne nagranie Księdza nie przekonało mnie, że warto wspierać i promować dzieło człowieka tak kontrowersyjnego jak pan Owsiak - taki komentarz zamieściła jedna z użytkowniczek.

Nie brakuje też jednak głosów poparcia.

Brawo ksiądz! Pomagać trzeba, a to, czy Owsiak jest dobry, czy zły, to nie nam oceniać. Bóg to wie i jemu zostawmy osąd - pisze użytkownik YouTube'a.

I choć nie wszyscy się ze sobą zgadzają, ksiądz zorganizował na facebooku spotkanie, na którym zwolennicy, jak i przeciwnicy WOŚP-u mogli przedstawić swoje poglądy. Wszystko przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, za co wszystkim podziękował w poście.

Zobacz także: KSIĄDZ: DLACZEGO WSPARŁEM WOŚP?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić