o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Lekarze pracują w koszmarnych warunkach. Ale znalazło się 5 mln zł na remont kaplicy

415
Podziel się

W szpitalu wojskowym w Krakowie ze ścian sypie się tynk, a ratownicy muszą gnieździć się w ciasnych i obskurnych pokoikach. Prośby o remont wielokrotnie były zbywane przez władze placówki. Znalazły się jednak pieniądze na odnowienie przyszpitalnej kaplicy.

Lekarze pracują w koszmarnych warunkach. Ale znalazło się 5 mln zł na remont kaplicy
Szpital zamiast pomieszczenia ratowników wyremontował kaplicę (Facebook)
bErIfZnV

5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie jest zlokalizowany w ponad stuletnim budynku. Wiele jego elementów nie może doczekać się remontu z przyczyn finansowych. W fatalnych warunkach muszą przebywać m.in. ratownicy medyczni.

Urągające warunki pracy ratowników. Zamiast ich pomieszczeń szpital wyremontował kaplicę

Sprawę opisała "Gazeta Wyborcza". Do dyspozycji ratowników jest ciasne, kilkunastometrowe pomieszczenie, z którego podczas jednej zmiany korzysta nawet osiem osób. Toalety prawie się rozpadają, a obluzowane cegły przy wejściu tylko podkreślają fatalny stan techniczny obiektu.

bErIfZnX
Strasznie to wszystko u nas wygląda. Prysznic jest taki obskurny, że strach pod niego wejść. Praktycznie nie ma się gdzie umyć. Toaleta pamięta chyba czasy Franciszka Józefa. Ściany się sypią. Mamy tutaj koszmarne warunki – twierdzi jeden z ratowników, cytowany przez "Wyborczą".

Okazuje się, że to nie pieniądze są tak naprawdę przeszkodą w wyremontowaniu pomieszczeń. Znalazły się bowiem fundusze na odnowienie szpitalnej kaplicy. Wyremontowano dach i elewację, a planach są dalsze prace, w tym chociażby odnowienie polichromii.

bErIfZod

Cały remont kaplicy szpital szacuje na około 5 mln złotych. Ratownicy nie są zadowoleni z obrotu sprawy. Podkreślają, że kaplica nie powinna być priorytetową inwestycją.

Człowiek wchodzi do niej na kilkanaście minut. My w urągających warunkach siedzimy 24 godziny na dobę – podkreśla ratownik.

Szpital broni kontrowersyjnej inwestycji. "Remontujemy to, co możemy"

Rzecznik prasowy Szpitala Wojskowego płk Mateusz Sidor przyznaje, że remont może być "kontrowersyjny, ale prace były prowadzone tylko z zewnątrz". Dodaje, że za inwestycję odpowiada ta sama jednostka, która kilka lat temu odnowiła ratownikom cieknący dach. Wygląda na to, że na kolejne remonty będą musieli poczekać.

bErIfZoe
Remontujemy to, co możemy, pieniądze przekazuje MON – podkreślił w rozmowie z "Wyborczą" Sidor.

Obejrzyj także: "My z covidowego". Niezwykły projekt z Kędzierzyna-Koźla

bErIfZof
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErIfZoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(415)
łotr
2 miesiące temu
maja sie za równych BOGU niech stworzą sobie nowy szpital
Lek
2 miesiące temu
To było przed rokiem😷
Ernia
2 miesiące temu
Z marszu widać, że ten kto pisał nie zna się na finansowaniu szpitali i remontów kaplic. Dno poniżej dna.
bErIfZoz
nick
2 miesiące temu
tak właśnie wygląda upadek kościoła
tworoger
2 miesiące temu
Jeszcze poczekajmy, a juz niedlugo w aptekach bedzie mozna kupic wode swiecona bez recepty !
Judasz
2 miesiące temu
Parafianie wybraliście najdroższą religię na świecie to teraz zamiast dzwonić po karetkę możecie zadzwonić po księdza. Niech was on leczy wodą święconą, modlitwą i tacą, bo dzięki waszej głupocie nie ma pieniędzy na budowę nowych szpitali i remonty starych.
Ile można...
2 miesiące temu
To jak wkońcu, zdecydujcie się... Najpierw mówicie ze jest tyyyyyle pracy a później że siedzą w tych pokojach 24h. Zgadzam się ze 5 mln mogło być duuuuużo lepiej rozdysponowanie, ale to już są jaja.
kanonik
2 miesiące temu
u nas w powiecie 100% kasy na remonty zbytków poszło na remonty kościołów. a w tych kościołach zabytkowy jest tylko fundament, albo część ścian.
mira88
2 miesiące temu
Poganski kraj poganskie obyczaje
kloss88
2 miesiące temu
Polska najprawdziwsza Polska, na TVPsiS dwa miliardy a na onkologie figa z makiem
Jeremiasz33:3
2 miesiące temu
Jezus bardzo mocno was kocha, Bóg jest dobry a wszelkie zło jakie nas spotyka nie pochodzi od Boga. Jedyną drogą do nieba i pośrednikiem do Boga Ojca jest Jezus (1 doTymoteusza 2:5-6) W Biblii Pan Jezus mówi że kto się na nowo nie narodzi nie wejdzie do Królestwa Bożego (ew. Jana 3:3) nowe narodzenie to wyznanie z wiarą (czyli modlitwa)(1 Jana 2:23) musisz wypowiedzieć do Boga z wiarą w pokorze i z otwartym sercem ( list do Rzymian 10:9): PANIE JEZU PROSZĘ PRZEBACZ MI WSZYSTKIE MOJE GRZECHY, PROSZĘ WEJDŹ DO MOJEGO SERCA I DO MOJEGO ŻYCIA I WYPEŁNIJ MNIE SWOIM ŚWIĘTYM DUCHEM, JA AKCEPTUJE CIĘ JAKO MOJEGO PANA I ZBAWICIELA, JA ODDAJE MOJE ŻYCIE W TWOJE RĘCE...... Kiedy wypowiesz te słowa twoje imię zostanie zapisane w księdze życia Boga ( apokalipsa 3:5 i 20:15) twoje grzechy zostaną przebaczone i wymazane (list do kolosan 2:13-14) całe niebo będzie się radować (Łukasza 15:7) zostaniesz wyrwany z władz ciemności (diabła) i przeniesiony do światłości (do ramion Jezusa) (list do kolosan 1:13) i staniesz się Dzieckiem Bożym ( ew. Jana 1:12). Czytaj Biblię .....
Johny
2 miesiące temu
Drodzy ratownicy! Trzeba powiedzieć dyrekcji, że Bozia jest wszędzie. Wszak tak mówi doktryna KK. Tak więc w kiblach też. Może wyremontują!
Antykatabas
2 miesiące temu
Władze szpitala ??? Na pewno ?? A może to tylko watykańskie podnóżki !!??
bErIfZor
Oliwia
2 miesiące temu
"Tylko" 5 milionów? Ale dlaczego tak mało?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić