Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Lekarze pracują w koszmarnych warunkach. Ale znalazło się 5 mln zł na remont kaplicy

418
Podziel się:

W szpitalu wojskowym w Krakowie ze ścian sypie się tynk, a ratownicy muszą gnieździć się w ciasnych i obskurnych pokoikach. Prośby o remont wielokrotnie były zbywane przez władze placówki. Znalazły się jednak pieniądze na odnowienie przyszpitalnej kaplicy.

Lekarze pracują w koszmarnych warunkach. Ale znalazło się 5 mln zł na remont kaplicy
Szpital zamiast pomieszczenia ratowników wyremontował kaplicę (Facebook)

5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie jest zlokalizowany w ponad stuletnim budynku. Wiele jego elementów nie może doczekać się remontu z przyczyn finansowych. W fatalnych warunkach muszą przebywać m.in. ratownicy medyczni.

Urągające warunki pracy ratowników. Zamiast ich pomieszczeń szpital wyremontował kaplicę

Sprawę opisała "Gazeta Wyborcza". Do dyspozycji ratowników jest ciasne, kilkunastometrowe pomieszczenie, z którego podczas jednej zmiany korzysta nawet osiem osób. Toalety prawie się rozpadają, a obluzowane cegły przy wejściu tylko podkreślają fatalny stan techniczny obiektu.

Strasznie to wszystko u nas wygląda. Prysznic jest taki obskurny, że strach pod niego wejść. Praktycznie nie ma się gdzie umyć. Toaleta pamięta chyba czasy Franciszka Józefa. Ściany się sypią. Mamy tutaj koszmarne warunki – twierdzi jeden z ratowników, cytowany przez "Wyborczą".

Okazuje się, że to nie pieniądze są tak naprawdę przeszkodą w wyremontowaniu pomieszczeń. Znalazły się bowiem fundusze na odnowienie szpitalnej kaplicy. Wyremontowano dach i elewację, a planach są dalsze prace, w tym chociażby odnowienie polichromii.

Cały remont kaplicy szpital szacuje na około 5 mln złotych. Ratownicy nie są zadowoleni z obrotu sprawy. Podkreślają, że kaplica nie powinna być priorytetową inwestycją.

Człowiek wchodzi do niej na kilkanaście minut. My w urągających warunkach siedzimy 24 godziny na dobę – podkreśla ratownik.

Szpital broni kontrowersyjnej inwestycji. "Remontujemy to, co możemy"

Rzecznik prasowy Szpitala Wojskowego płk Mateusz Sidor przyznaje, że remont może być "kontrowersyjny, ale prace były prowadzone tylko z zewnątrz". Dodaje, że za inwestycję odpowiada ta sama jednostka, która kilka lat temu odnowiła ratownikom cieknący dach. Wygląda na to, że na kolejne remonty będą musieli poczekać.

Remontujemy to, co możemy, pieniądze przekazuje MON – podkreślił w rozmowie z "Wyborczą" Sidor.

Obejrzyj także: "My z covidowego". Niezwykły projekt z Kędzierzyna-Koźla

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(418)
zmartwiona
2 miesiące temu
Durnota wspiera durnotę.Wstyd. Co jest ważniejsze?
była pacjentk...
2 miesiące temu
Prywatny zakład SANEPID zamknąłby, gdy w szpitalach są nawet brudne sedesy, których nie odkamienia się. Wszędzie po szpitalach brud. Wszystko zależy od władz szpitala.
antek
12 miesięcy temu
Ja zostałem zakażony gronkowcem złocistym a biegły w sadzie mówi ze warunki sanitarne techniczne nie maja żadnego wpływu na zakazenie w szpitalu biegły to lekarz kolega ,
łotr
rok temu
maja sie za równych BOGU niech stworzą sobie nowy szpital
Lek
rok temu
To było przed rokiem😷
Ernia
rok temu
Z marszu widać, że ten kto pisał nie zna się na finansowaniu szpitali i remontów kaplic. Dno poniżej dna.
nick
rok temu
tak właśnie wygląda upadek kościoła
tworoger
rok temu
Jeszcze poczekajmy, a juz niedlugo w aptekach bedzie mozna kupic wode swiecona bez recepty !
Judasz
rok temu
Parafianie wybraliście najdroższą religię na świecie to teraz zamiast dzwonić po karetkę możecie zadzwonić po księdza. Niech was on leczy wodą święconą, modlitwą i tacą, bo dzięki waszej głupocie nie ma pieniędzy na budowę nowych szpitali i remonty starych.
Ile można...
rok temu
To jak wkońcu, zdecydujcie się... Najpierw mówicie ze jest tyyyyyle pracy a później że siedzą w tych pokojach 24h. Zgadzam się ze 5 mln mogło być duuuuużo lepiej rozdysponowanie, ale to już są jaja.
kanonik
rok temu
u nas w powiecie 100% kasy na remonty zbytków poszło na remonty kościołów. a w tych kościołach zabytkowy jest tylko fundament, albo część ścian.
mira88
rok temu
Poganski kraj poganskie obyczaje
kloss88
rok temu
Polska najprawdziwsza Polska, na TVPsiS dwa miliardy a na onkologie figa z makiem
Jeremiasz33:3
rok temu
Jezus bardzo mocno was kocha, Bóg jest dobry a wszelkie zło jakie nas spotyka nie pochodzi od Boga. Jedyną drogą do nieba i pośrednikiem do Boga Ojca jest Jezus (1 doTymoteusza 2:5-6) W Biblii Pan Jezus mówi że kto się na nowo nie narodzi nie wejdzie do Królestwa Bożego (ew. Jana 3:3) nowe narodzenie to wyznanie z wiarą (czyli modlitwa)(1 Jana 2:23) musisz wypowiedzieć do Boga z wiarą w pokorze i z otwartym sercem ( list do Rzymian 10:9): PANIE JEZU PROSZĘ PRZEBACZ MI WSZYSTKIE MOJE GRZECHY, PROSZĘ WEJDŹ DO MOJEGO SERCA I DO MOJEGO ŻYCIA I WYPEŁNIJ MNIE SWOIM ŚWIĘTYM DUCHEM, JA AKCEPTUJE CIĘ JAKO MOJEGO PANA I ZBAWICIELA, JA ODDAJE MOJE ŻYCIE W TWOJE RĘCE...... Kiedy wypowiesz te słowa twoje imię zostanie zapisane w księdze życia Boga ( apokalipsa 3:5 i 20:15) twoje grzechy zostaną przebaczone i wymazane (list do kolosan 2:13-14) całe niebo będzie się radować (Łukasza 15:7) zostaniesz wyrwany z władz ciemności (diabła) i przeniesiony do światłości (do ramion Jezusa) (list do kolosan 1:13) i staniesz się Dzieckiem Bożym ( ew. Jana 1:12). Czytaj Biblię .....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić