Leśnik zauważył wśród zarośli. Chwycił za telefon

23

Przełom maja i czerwca to intensywny czas gniazdowania i lęgów wśród ptactwa, dlatego nie dziwi, że leśnicy właśnie teraz obrączkują ledwo odchowane podloty bielików. Na nagraniu wrzuconym do sieci pokazali, kto ukrył się nieopodal gniazda. "Pod latarnią najciemniej" - komentowali zaskoczeni leśnicy.

Leśnik zauważył wśród zarośli. Chwycił za telefon
Pokazali gniazda bielików. Oto co kryło się w zaroślach (Lasy Państwowe Facebook)

Intensywny wybuch wiosny sprawia, że las żyje i wybrzmiewa świergotem dorastającego w gniazdach i dziuplach ptactwa. Zewsząd, szczególnie rano dochodzą radosne trele, a w ślad za nimi ruszają ornitolodzy i miłośnicy ptaków.

Tym razem pracownicy nadleśnictwa Sieraków obrączkowali młode bieliki, które wykluły się w gnieździe na ich terenie. Akcja obrączkowania nie obyła się bez niespodzianek,

Wyobraźcie sobie, że podczas ostatniego obrączkowania bielików w Nadleśnictwie Sieraków pod jednym z gniazd w zaroślach schroniła się młoda sarenka. Pewnie nie zdawała sobie sprawy, że jest to dla niej niebezpieczne - komentują pracownicy Lasów Państwowych z Sierakowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: „Najsłodsze domowe zoo świata”

Dodają przy okazji, że to nie pierwszy raz, gdy podczas akcji obrączkowania znajdują małe sarny w zaroślach. "Może to było dla niej najbezpieczniejsze schronienie? Pod latarnią najciemniej" - zastanawiają się leśnicy.

Przy okazji warto przypomnieć, że gdy tylko podczas leśnego spaceru natkniemy się na malutkiego Bambi ukrytego w zaroślach, nie należy zbliżać się do niego, ani go dotykać.

Wbrew ciągle pokutującym opiniom, małe sarenki, choć na pozór samotne, często uczą się w ten sposób samodzielności pod czujnym okiem mamy, która znajduje się w lekkim oddaleniu. Zwierząt nie należy zabierać, ani martwić się, że zostały porzucone.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić