Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Liceum w Dębicy przypomniało zasady ubioru w szkole. W sieci rozpętała się burza

104
Podziel się

II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy opublikowało na Facebooku wpis dotyczący zasad ubioru uczniów. Post wywołał w sieci spore zamieszanie, a na placówkę wylała się fala krytyki.

Liceum w Dębicy przypomniało zasady ubioru w szkole. W sieci rozpętała się burza
Liceum wywołało poruszenie (Google Maps, Facebook)
bEJTSIJh

Post pojawił się na Facebooku 17 maja. Przedstawiciele II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy wystosowali do swoich uczniów dość nietypowy apel. Uczącym się przypomniano, że pomimo wysokich temperatur w szkole nie można nosić ubrań takich jak krótkie spodenki, czy koszulki na ramiączkach. Zapewne nie spodziewano się, że ich pomysł zyska ogólnopolską sławę.

Zasady w dębickim liceum zdecydowanie nie spodobały się internautom. Po 5 godzinach od publikacji posta ponad 2,3 tys. internautów zareagowało na niego reakcją śmiechu. Fala krytyki wylała się również w komentarzach. Niektórzy porównywali odzieżowy kodeks do absurdalnych i nieuzasadnionych zasad sprzed kilku dekad. Wśród komentujących znaleźli się również absolwenci liceum. Ci wyznali, że niektórzy tamtejsi nauczyciele nie mają żadnego szacunku do uczniów, co ich zdaniem najlepiej zobrazował opublikowany post. Krytyka była na tyle duża, że wpis usunięto.

bEJTSIJj

Dyrektor szkoły komentuje

Udało nam się porozmawiać z dyrektor placówki. Mgr inż. Marta Czekaj wyjaśniła, że post został zamieszczony na Facebooku tylko w ramach przypomnienia statutu szkoły. Nie miał na celu zaostrzenia dotychczas obowiązujących zasad. Wybrano do tego media społecznościowe, gdyż te najlepiej docierają do uczniów. Duży rozgłos i negatywne komentarze spowodowały, że zadecydowano o usunięciu wpisu. Naszą redakcję poinformowano również, że 18 maja odbędzie się spotkanie z uczniami, na którym sytuacja zostanie wyjaśniona.

bEJTSIJp
Zobacz także: Zaginiony skarb Bursztynowej Komnaty. Fakty i teorie o jego losie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJTSIJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(104)
Magda
5 miesięcy temu
Mam watpliwa przyjemnosc wlasnie z ta mlodzieza jezdzic autobusami... Ubieraja sie tak, jaki poziom kultury reprezentuja. Szczegolnie w mowie. W wiekszosci prostactwo!!!
Podkarpacie
5 miesięcy temu
Brawo dyrektor!!! Kiedys w liceach ubierano sie przyzwoicie. Chodzili do nich inteligentni mlodzi ludzie. Teraz przyjmowani sa ci, ktorzy powinni byc w branzowkach. Ani wiedzy, ani kultury...
Bobi
5 miesięcy temu
Jeszcze tego brakowało- sterroryzujmy młodzież. Nauczmy ich nietolerancji, przestańmy szanować ich prawa, powiedzmy im,jak mają się ubierać i wyznaczmy strefy wolne od tego,co nie podoba się władzy. Budujmy osiedla dla katolików.Podzielmy społeczeństwo na dobre i źle. Oddzielmny kraj od reszty świata. Zbudujmy mury na granicy . Proszę proszę proszę...zróbmy tak! Cofnijmy się do średniowiecza. Będzie fajnie!
bEJTSIJL
Jam
5 miesięcy temu
Niestety, to była zorganizowana akcja napędzana przez koguratorium i innych oszołomów wyspecjalizowanych w cyberprzemocy
cotomabyc
5 miesięcy temu
Czytam komentarze i normalnie nie wierzę. Takim podejściem do młodych osób, jeszcze bardziej odstraszacie ich od siebie. Szkoła służy do nauki i wychowania, a nie czepiania się takich pierdół jak wygląd. Niech młodzi ludzie się wyrażają i chodzą tak, aby było im wygodnie. Dress code zarówno w szkole jak i w większości prac (poza tymi, gdzie ubranie tyczy się z przestrzeganiem zasad BHP) to nic innego jak terror wobec ludzi. Albo wszyscy mają takie same mundurki, albo niech każdy ubiera się jak chce.
xXx
5 miesięcy temu
Młodzież doskonale zna swoje prawa (łącznie z konstytucją), ale jeśli chodzi o obowiązki to uważają, że ich nie ma.
polka
5 miesięcy temu
niektórzy uczniowie w temacie ubierania się do szkoły przeginają więc moje zdanie - brawo dla dyrektorki liceum
ari
5 miesięcy temu
Brawo Pani Dyrektor! Z tą młodzieżą różnie bywa. Ja chodziłem do liceum, w którym obowiązują mundurki i wciąż jest tam 10 chętnych na 1 miejsce.
Renata
5 miesięcy temu
Przepraszam ja jestem już dorosła osobą. Pracuje w dużej renomowanej firmie i sorry ale nas tez obowiązuje dress code. Nie ma poszarpanych spodenek i plażowych sukienek. Nie ma odsłoniętego brzucha. I wiecie ja się z tym zgadzam. To nie jest ani miejsce ani czas.
babcia
5 miesięcy temu
brawo za decyzję, szkoła to nie dyskoteka
bertold
5 miesięcy temu
I bardzo dobrze. Czas aby szkoła oprócz wiedzy wpajała młodym ludziom również zasady np. dobierania ubioru do sytuacji w jakiej się znajdą (skoro rodzice sami nie potrafili tego wcześniej zrobić). Unikniemy w przyszłości spotkania w urzędach prawie nieubranych pań i panów w porozciąganych podkoszulkach oraz przykrótkich spodniach /bo taka jest moda/. Dress code powinien być normą w świecie dorosłych.
ak001
5 miesięcy temu
I bardzo dobrze! Czas skończyć z rewią mody w szkołach i przywrócić mundurki. Małolaty wstydzą się, że chodzą do szkoły? Ok - to nie muszą chodzić. Na budowach ludzi brakuje. Do sprzątania biur też.
George
5 miesięcy temu
Głupi dyrektor. Oczywiście, że szkoła powinna uczyć kultury i dyscypliny jak bydło nie wyniosło z domu.
bEJTSIJD
Bbnn
5 miesięcy temu
PiS-owi berety z Dębicy maja problem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić