Licytacja Marszu Niepodległości. Wśród nagród obiad z Bąkiewiczem

23

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości usilnie stara się zdobyć środki finansowe na pokrycie kosztów organizacyjnych wydarzenia z 11 listopada. Po apelach w mediach społecznościowych ogłoszono licytacje z nietypowymi nagrodami.

Licytacja Marszu Niepodległości. Wśród nagród obiad z Bąkiewiczem
W sieci pojawiła się specjalna grafika (Facebook)

Tegoroczny Marsz Niepodległości wywołał spore zamieszanie. Jeszcze na kilka dni przed rozpoczęciem nie było zgody na jego organizację. Zielone światło dał w ostatniej chwili szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Kasprzyk, a samo wydarzenie dostało status uroczystości państwowej. Dzięki temu tysiące osób w asyście wojska przeszły ulicami Warszawy.

Od tegorocznego marszu minęło już kilkanaście dni. Pomimo upływu czasu nadal jest o nim bardzo głośno. Organizatorzy wydarzenia zaapelowali niedawno do swoich zwolenników o wpłaty pieniędzy. Środki są im potrzebne do uregulowania zobowiązań wobec podmiotów zajmujących się kwestiami organizacyjnymi. Cała suma wynosi aż 340 tysięcy złotych i składa się na nią m.in. wynajem samochodów czy budowa scen stacjonarnych na starcie i finiszu marszu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Organizatorzy dwoją się i troją, aby uzbierać niezbędne środki, co okazuje się wcale nie tak łatwym zadaniem. To zapewne dlatego zdecydowano się na specjalne licytacje, licząc, że w w ten sposób zwolennicy Marszu Niepodległości sypną groszem.

24 listopada na kanałach Marszu Niepodległości w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o aukcjach, z których środki zostaną przekazane na zbiórkę.

Wśród nagród są m.in. obiad z Robertem Bąkiewiczem, czy z Krzysztofem Bosakiem oraz zwiedzanie Sejmu i kawa z Robertem Winnickim.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Problemy Marszu Niepodległości

Pomysłodawcy zbiórki wywołali spore zamieszanie. Ostatnio głośno zrobiło się o stowarzyszeniu ze względu na zablokowanie konta Marszu Niepodległości przez PayPal.

Oburzeni organizatorzy zwrócili uwagę, że działanie to utrudniło przekazywanie środków przez osoby mieszkające w innych krajach. Robert Bąkiewicz wyraził swój sprzeciw na to działanie w mediach społecznościowych. O krok dalej poszedł wiceminister Janusz Kowalski, który złożył wniosek o kontrolę firmy do UOKiK.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić